Evernote Peek robi użytek ze Smart Cover dla iPada (wideo)

09-06-2011, 18:03

Rozwiązanie Smart Cover, które Steve Jobs zaprezentował przy okazji premiery iPada 2 znalazło nowe zastosowanie.

Osłonka na ekran dla iPada 2, która może być używana również jako podstawka, została jakiś czas temu dostrzeżona przez konkurentów firmy z Cupertino, a podobne rozwiązanie w swoim tablecie zaproponowało także HP.

>>Czytaj także: Jak wyłączyć rozpoznawanie twarzy na Facebooku

Sonda
Masz tablet firmy Apple?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Smart Cover nie wszystkim jednak przypadł do gustu, a wielu użytkowników narzeka wręcz, że jest niezbyt praktyczny i do tego pozostawia smugi na ekranie. Okazuje się, że nowość może być również wykorzystywana w aplikacjach, choć prawdopodobnie nawet Apple nie wzięło tego pod uwagę podczas projektowania rozwiązania.

Evernote Peek to prosty program, który na dole ekranu wyświetla pytanie, a w jego górnej części odpowiedź. Ze względu na budowę Smart Cover użytkownikowi najpierw jest więc wyświetlane pytanie, po czym - gdy jest gotowy - może bardziej odsłonić ekran i sprawdzić, czy rzeczywiście miał rację.

Jest to popularny sposób nauki różnego rodzaju materiałów, choć trzeba przyznać, że wykorzystanie do tego celu Smart Cover jest częściowo przerostem formy nad treścią. Równie wygodne byłoby przecież wyświetlanie odpowiedzi dopiero po dodatkowym dotknięciu ekranu.

Tak czy inaczej, ciekawostka już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem, a program można pobrać za darmo z App Store.

>>Czytaj także: Microsoft rozważa stworzenie własnych tabletów z Windows 8


Źródło: App Store
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy