Europejski Tydzień Kodowania już za tydzień

02-10-2014, 11:30

Europejski Tydzień Kodowania odbędzie się w dniach 11-17 października. Miliony obywateli: dzieci, rodziców, nauczycieli, przedsiębiorców, a także osoby starsze i ci, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z informatyką, będą uczyć się programowania i związanych z nim umiejętności. Chodzi o to, by pokazać, że nie jest to wiedza tajemna, a kodowania może nauczyć się każdy.

Programowanie jest nie tylko umiejętnością niezbędną w pracy, ale i ważną kompetencją pozwalającą w pełni korzystać z możliwości, jakie oferuje zdominowana przez technologię współczesność.

Każdy może wziąć udział w ETK. Programistów zachęcamy do organizowania warsztatów dla dorosłych, dzieci lub osób starszych. Nauczycieli znających się na programowaniu - do poprowadzenia lekcji programowania w swoich szkołach, dzielenia się scenariuszami lekcji czy organizacji warsztatów dla swoich kolegów.

Wydarzenia odbywają się jednocześnie na terenie całej Europy, wszystkim patronuje Komisja Europejska, wszystkie są również promowane przez oficjalne kanały komunikacji KE. Nacisk kładziony jest na uwspólnianie wiedzy i umiejętności, wiele spośród podejmowanych działań ma wymiar międzynarodowy. Jest to więc niepowtarzalna okazja, aby włączyć się w międzynarodowy projekt i podzielić się swoimi działaniami z całą Europą!

W ramach ETK przewidujemy również dodatkowe atrakcje, m.in. konkurs na najlepsze zdjęcie wykonane podczas codeweekowych wydarzeń.

Jak zgłosić swoje wydarzenie?

Wystarczy wejść na stronę internetową poświęconą Europe Code Week i wypełnić formularz zgłoszeniowy: events.codeweek.eu/add/ Wydarzenie pokaże się na mapie, gdzie będą je mogli znaleźć potencjalni uczestnicy.

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie CodeWeek.eu


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031