Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Europejski Tydzień Kodowania już za 10 tygodni. Zgłoś swój pomysł!

29-07-2019, 21:53

W środku wakacji mało kto myśli o tym, co też będzie się działo w październiku. Zapewne myślenie o takich sprawach zostawia się tzw. nerdom. Za 70 dni rusza Europejski Tydzień Kodowania, wydarzenie nie tylko dla tych, którzy z technologiami mają się za pan brat, ale również ludzi, planujących postawić pierwsze kroki w programowaniu. Bez nich się nie uda.

569 – tyle wydarzeń, organizowanych w ramach CodeWeek 2019, znajduje się obecnie na mapie Polski. Na tym etapie jesteśmy w europejskiej czołówce. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W ubiegłym roku pobiliśmy rekord dotychczasowych polskich edycji. Mimo to w europejskim rankingu przegonili nas Włosi.

Każdy z Was może wziąć udział w CodeWeeku. Tu liczą się przede wszystkim zapał, dobre chęci i oczywiście programowanie. To akcja dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem i świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj. Macie pomysł na inicjatywę? Nie czekajcie na październik – zgłoście ją już dziś. 

Najważniejsze, aby zarejestrować swoją inicjatywę na stronie akcji. Tylko zarejestrowane wydarzenia biorą udział w wyścigu o zwycięstwo. Kiedy to zrobisz, Twoja inicjatywa pojawi się na mapie CodeWeek i w rankingu.

Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania odbędzie się w dniach 5-20 października. 

Źródło: Ministerstwo CyfryzacjiOstatnie artykuły:


fot. CICfot. Tavex
fot. ann_zima