Europarlament zyskuje drugiego pirata

05-11-2009, 07:54

Traktat z Lizbony, któremu Partia Piratów była przeciwna, zapewnił jej jednak drugi mandat w Parlamencie Europejskim.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego przez wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej doprowadziła do pewnych zmian w składzie Parlamentu Europejskiego. Czerwcowe wybory i tak przyniosły pewnego rodzaju rewolucję, gdyż mandat zyskała Partia Piratów - z jej ramienia w Strasbourgu zasiada Szwed Christian Engstrom.

Wynik szwedzkiej Partii Piratów był jednak na tyle dobry, że w wyniku wejścia w życie Traktatu zyska ona dodatkowy mandat - informuje TorrentFreak. Co ciekawe, partia była przeciwna jego zapisom i nie chciała, by wszedł on w życie. Okazało się jednak, że to właśnie dzięki niemu głos Partii Piratów będzie w Unii Europejskiej mocniej słyszalny.

Mandat obejmie 22-letnia Amelia Andersdotter, która zrezygnowała ze studiowania ekonomii oraz języka hiszpańskiego na uniwersytecie w Lund. Pracę w Europarlamencie rozpocznie z dniem 1 grudnia. Stanie się najmłodszym członkiem Parlamentu Europejskiego.

Pani Andersdotter zamierza zająć się sprawami rozwoju gospodarki opartej na wiedzy, a także na bardziej sprawiedliwych zasadach dotyczących praw autorskich.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.