Euro 2012: policja namierzyła fałszywą stronę z biletami

05-05-2011, 13:41

Strona imitująca oficjalny serwis UEFA umożliwiała internautom branie udziału w losowaniu fikcyjnych biletów na mecze piłkarskie EURO 2012. Ceny biletów wahały się od 1 do 5 tys. złotych. Policja szuka teraz osób pokrzywdzonych i zwraca się do nich z apelem o kontakt.

Jak ustalili policjanci z Lublina, od połowy marca bieżącego roku w sieci funkcjonuje strona internetowa, która imituje oficjalną witrynę UEFA. Chodzi o serwis www.euro2012portal.com.

Wspomniana strona działa tylko w języku angielskim. Logując się na niej, internauta dowiaduje się o możliwości zakupu biletów na mecze piłkarskie EURO 2012. Na stronie znajduje się formularz rejestracyjny, w którym trzeba podać dane personalne oraz informacje dotyczące narodowości, miejsca zamieszkania, nr dowodu tożsamości i telefonu. Każdy zainteresowany otrzymuje potem przypisany mu numer.

>>> Czytaj: Na Allegro biletu na Euro 2012 nie odsprzedasz

Po pewnym czasie od rejestracji użytkownicy strony otrzymywali elektroniczną wiadomość o wygranej w trakcie losowania. Chodziło o bilety na mecze piłkarskie. Kolejna wiadomość informowała o konieczności dokonania wpłaty na podany rachunek bankowy.

Policja wstępnie szacuje, że funkcjonującą od półtora miesiąca stronę mogło odwiedzić ok. 2 tys. osób z różnych krajów. Ceny oferowanych do sprzedaży biletów wahały się od 1 do 5 tys. złotych. Trwa szacowanie strat, jakie mogły ponieść osoby pokrzywdzone.

Policja zwraca się z apelem do wszystkich osób, które logowały się na stronie www.euro2012portal.com, o kontakt z KMP w Lublinie bądź z Prokuraturą Rejonową Lublin-Północ.

>>> Czytaj: Co piąty internauta obstawia wyniki rozgrywek sportowych online


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy