Estońska poczta zakupi paczkomaty od Integer.pl

07-02-2011, 13:51

Paczkomaty, które na nasz rynek wprowadził Integer.pl, pojawią się także w Estonii. Wszystko dzięki pierwszemu chyba kontraktowi między niezależnym polskim operatorem a zagraniczną pocztą publiczną.

Umowa z Eesti Post obejmuje zainstalowanie 38 paczkomatów oraz partnerstwo technologiczne i doradztwo biznesowe w kwestii komercyjnego uruchomienia nowej usługi na terenie Estonii. Kontrakt został zawarty na mocy wygranego przez spółkę Integer.pl przetargu. Wartość I etapu realizacji zlecenia wynosi 950 tys. euro.

Estońska poczta publiczna obsługuje 98% lokalnego rynku w zakresie usług pocztowych. Kontrakt Integera z Eesti Post obejmuje dostarczenie 38 paczkomatów, ale zakłada jednocześnie możliwość systematycznego zwiększania liczby zamówionych urządzeń.  Integer.pl poza produkcją i sprzedażą paczkomatów dla Eesti Post odpowiedzialny będzie również za opracowanie i wdrożenie strategii edukacyjnej i marketingowej, związanej z uruchomieniem paczkomatów na rynku estońskim.

>>> Czytaj: Integer podsumowuje rok 2010 i snuje plany

- Oferując paczkomaty estońskiej poczcie publicznej, zaprezentowaliśmy przetestowane i sprawdzone rozwiązanie. Mamy jednak świadomość, że wdrażanie tak innowacyjnych usług wiąże się z wielomiesięczną edukacją konsumentów, którzy – mimo potencjalnych udogodnień związanych z nowymi produktami – nie zawsze chętnie zmieniają swoje dotychczasowe upodobania i zachowania. My wiemy, jak to zrobić. Dlatego w ramach kontraktu oferujemy Eesti Post kompleksowe doradztwo biznesowe, technologiczne i marketingowe, pozwalające na skuteczne uruchomienie usługi Paczkomaty 24/7 na estońskim rynku – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Umowa z estońską pocztą publiczną jest zapowiedzią deklarowanego przez Zarząd Integera mocnego wejścia w 2011 roku na międzynarodowe rynki. Do końca 2012 roku spółka planuje ekspansję Paczkomatów 24/7 do co najmniej 9 krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Pierwsze paczkomaty powinny pojawić się na ulicach największych miast Estonii już w lipcu 2011 roku. W Polsce Integer.pl uruchomił dotychczas 420 paczkomatów na terenie całego kraju. Spółka planuje docelowo udostępnienie 800 urządzeń.

>>> Czytaj: Integer i lekkie przesyłki: skarga na decyzję UKE odrzucona


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy