Ericsson: Tysiąckrotnie wzrośnie ruch w sieciach komórkowych

24-05-2011, 09:58

Miliard pod koniec 2011 roku, a 5 mld w 2016 - tylu abonentów szerokopasmowego internetu ma być na świecie, szacuje firma Ericsson. Będzie to miało bezpośrednie przełożenie nie tylko na przychody operatorów, ale będzie stanowiło ogromne wyzwanie dla ich infrastruktury sieciowej. Wpływa to również na styl życia ludzi.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W 2010 roku liczba abonentów szerokopasmowego internetu na świecie przekroczyła pół miliarda. Ta liczba to efekt rosnącej popularności nowego typu urządzeń – smartfonów i tabletów. Telefon komórkowy jako narzędzie wyłącznie do połączeń głosowych to już przeszłość.

- Ericsson prognozuje tysiąckrotny wzrost ruchu w sieciach komórkowych w ciągu najbliższych pięciu lat - mówi Tomasz Laudy dyrektor sprzedaży polskiej części Ericsson. To wyzwanie, któremu muszą sprostać operatorzy telekomunikacyjni w Polsce – dodaje Laudy.

>> Czytaj też: Polska e-gospodarka: 2,7% PKB i głównie e-handel (wideo)

Sonda
Jak często korzystasz z internetu mobilnego?
  • Codziennie lub prawie codziennie
  • Kilka razy w miesiącu
  • Nie korzystam z internetu mobilnego
wyniki  komentarze

Badanie, przeprowadzone przez firmę Ericsson w 2010 roku w USA i Szwecji, pokazało, że w 2002 roku tylko 36% badanych deklarowało, że korzysta z internetu codziennie. W 2010 roku – już 90% badanych. Najbardziej zaawansowanymi użytkownikami internetu są właściciele iPhone’ów. Spośród nich aż 80% deklaruje, że łączy się z siecią każdego dnia. W przypadku użytkowników laptopów jest to 74%, a w przypadku smartfonów – 63%.

W badaniu ConsumerLab Mobile Broadband Business Users Study 2011, aż 95% użytkowników smartfonów powiedziało, że chce mieć internet wszędzie. Oznacza to, że dostęp do internetu zaczyna być postrzegany jako rzecz tak oczywista, jak dostęp do prądu.

>> Czyta też: Internet pożera wzrost gospodarczy?

Z raportu Ericssona ConsumerLab wynika, że rosnąca popularność smartfonów i tabletów powoduje zmianę stylu życia ludzi, który coraz bardziej jest związany z nieograniczonym dostępem do internetu. Dotyczy to nie tylko życia prywatnego, ale także biznesu i relacji z administracją rządową.

- Ten trend będzie dotyczył wszystkich krajów, także Polski. Z poprzednich edycji badań ConsumerLab wynikało, że Polacy są równie mocno zainteresowani nowoczesnymi technologiami, jak Japończycy. Wkrótce wszyscy operatorzy, zarówno komórkowi, jak i stacjonarni, będą musieli odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów – przekonuje Per Karlsson, szef działu badań Ericssona.

Warto dodać, że dynamiczny wzrost liczby abonentów będzie miał także przełożenie na przychody operatorów, które w 2011 roku sięgną ok. 1,65 mld dol. – blisko 3% spodziewanego globalnego PKB, szacuje Ericsson.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.