Ericsson stawia na Europę Środkową

22-12-2009, 08:23

Dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym kilkanaście milionów Europejczyków zyska dostęp do nowoczesnych usług mobilnych.

Znacznego wzrostu popytu na usługi mobilne spodziewa się szwedzka firma Ericsson. We współpracy z Telekom Austria planuje ona rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej w ośmiu krajach Europy Środkowej - Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Macedonii, Liechtensteinie, Serbii, Słowenii oraz Białorusi. Dostęp do zaawansowanych usług ma zyskać nawet 18,5 milionów klientów.

O właściwym kierunku rozwoju jest przekonany także austriacki telekom. Tylko w Austrii w ciągu ostatnich dwóch lat popyt na usługi mobilne wzrósł aż pięciokrotnie. Konieczne jest więc dalsze inwestowanie w infrastrukturę, by sprostać oczekiwaniom klientów. Wdrożone mają zostać nowe rozwiązania technologiczne Ericssona (m.in. mikrofalowa sieć transmisyjna oparta na IP), które zapewnią wyższą przepustowość sieci oraz niższe koszty.

Prace modernizacyjne już się rozpoczęły. Szwedzi zaoferują także nowe modele zarządzania, dzięki czemu możliwa będzie redukcja kosztów, zwiększająca zwrot z inwestycji.

Ericsson jest jednym z liderów technologii telekomunikacyjnych na świecie. Szwedzka firma zakończyła niedawno budowę sieci czwartej generacji w Sztokholmie i Oslo. W przyszłym roku ma rozpocząć się komercyjne świadczenie usług.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Telekom Austriatag Ericsson
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy