Ericsson prezentuje możliwości mobilnego internetu o prędkości 110 Mbps

15-07-2010, 19:11

Ericsson zaprezentował w Szanghaju kompletne rozwiązanie TD-LTE przy użyciu urządzenia posiadającego chipset ST-Ericsson. System obsługiwał super-szybkie aplikacje mobilnych usług szerokopasmowych, takie jak wideo na żądanie (VOD) oraz strumieniowe transmisje wideo na żywo przeprowadzone za pomocą kamery.

LTE, czyli system telekomunikacyjny kolejnej generacji do zastosowań jako system mobilnego dostępu do internetu, został opracowany w dwóch wersjach. W pierwszej wersji system pracuje z parą kanałów (duplex częstotliwościowy - FDD), gdzie jeden kanał jest przeznaczony do transmisji danych od terminala do stacji bazowej, a drugi w tym samym czasie jest wykorzystywany do transmisji danych od stacji bazowej do terminala.

>> Czytaj też: TP testuje internet o prędkości 80 Mbps

Platforma LTE firmy Ericsson
fot. - Platforma LTE firmy Ericsson
Druga wersja systemu to system pracujący w jednym kanale z podziałem czasowym (duplex czasowy - TDD), gdzie jeden i ten sam kanał jest wykorzystywany zarówno przez terminal, jak i przez stację bazową. Oznacza to, że w jednej chwili nadaje wyłącznie terminal lub wyłącznie stacja bazowa.

W trakcie przeprowadzonych prób systemu TD-LTE ustalano, że Ericsson osiągnął największą prędkość jednego użytkownika na poziomie 110Mbps w trybie pobierania danych. Premierowy pokaz został wykonany przy pomocy terminala USB.

W przyszłym roku zostanie udostępniony modem następnej generacji, który będzie wspomagać obie wersje LTE, a dodatkowo TD-SCDMA i HSPA+/EDGE.

>> Czytaj też: UPC: internet o prędkości do 120 Mbps


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag testytag TD-LTEtag mobilny internettag LTEtag Ericsson
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy