Era: mobilny internet za 29 zł albo... więcej

24-07-2009, 08:29

29 złotych miesięcznie, tyle od 28 lipca br. będzie kosztowała nowa oferta bezprzewodowego dostępu do internetu Ery blueconnect. Co ciekawe, po wykorzystaniu pakietu z abonamentu nie zostaje ograniczona prędkość łącza, a klient za dalszy transfer danych płaci zgodnie ze stawką 3 gr/100 kB.

W abonament wliczony jest pakiet 300 MB. Nowością jest fakt, iż po wykorzystaniu pakietu prędkość nie będzie ograniczana. Za wysłane i odebrane dane powyżej dostępnego limitu abonent zapłaci 3 grosze za każde rozpoczęte 100 kB. Należy zaznaczyć, iż w opisywanej ofercie prędkość transmisji danych wynosi maksymalnie do 1 Mb/s.

Zauważmy, że ograniczając się tylko do czytania informacji, płacenia rachunków czy rozmów poprzez komunikatory, łatwo jest przekroczyć limit 300 MB, a tym samym zapłacić nieco większy rachunek niż 29 zł. Klient będzie miał do wyboru jeden z trzech wariantów umowy: bezterminową, na 24 lub 36 miesięcy z modemami, m.in. ZTE MF626.

W ramach abonamentu klienci otrzymują dostęp do HotSpotów. Obecnie w Polsce jest ich ponad 500 rozmieszczonych m.in. w restauracjach McDonald’s, Pizza Hut, Coffee Heaven, na lotniskach, w hotelach i galeriach handlowych oraz w wybranych Punktach Sprzedaży sieci Era.

Według Ery usługa blueconnect jest dostępna dla ponad 99% populacji kraju, a sygnał HSDPA jest oferowany w ponad 600 miejscowościach. Dokładna mapa zasięgu jest umieszczona na stronie operatora. Należy zaznaczyć, iż każdy z 3 największych operatorów (Era, Orange, Plus) deklaruje pokrycie zasięgiem mobilnego internetu przeszło 99% populacji.

 


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy