Elon Musk twierdzi, że Tesla padła ofiarą sabotażu

22-06-2018, 17:19

Dyrektor generalny Tesli - Elon Musk - uważa, że doszło do rozległego uszkodzenia i wycieku poufnych danych firmy. Według źródeł prasowych dopuścił się tego jeden z pracowników motoryzacyjnego giganta.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według CNBC wysokiej rangi dyrektor wykonawczy wysłał w ten weekend e-maila do pracowników Tesli, zarzucając, że w szeregach firmy był sabotażysta, który zmienił kod w produkcie wewnętrznym, następnie zalogował się do systemów bez upoważnienia i spowodował wyciek "poufnych danych Tesli, które przekazał osobom postronnym.

W jednym ze swoich listów do pracowników, napisanych po zajściu, Musk twierdził, że firma próbuje ustalić, czy rzekomy sabotażysta działał sam, czy też posiadał pomocników. Charakter danych, które wyciekły, a także szczegółowe informacje o sposobie dostępu do nich przez sabotażystę, nie zostały jednak podane do wiadomości publicznej.

W oddzielnym e-mailu Musk wezwał personel do zachowania czujności i wzięcia do serca słów byłego szefa Intel Andy’ego Grove’a:

“Może to być przypadkowe wydarzenie, ale jak powiedział Andy Grove: "Przeżyją tylko paranoicy". Proszę być czujnym na wszystko, co nie leży w najlepszym interesie naszej firmy.”

Firma ogłosiła niedawno, że zmniejsza liczbę pracowników o co najmniej 9%. Naturalne jest spekulować, że jeśli ktoś sabotuje systemy lub dokonuje wycieku danych, może być pracownikiem niezadowolonym.

Źródła: White Magick, BitdefenderSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.