Elastyczny telefon, teraz w wykonaniu Nokii (wideo)

27-10-2011, 11:00

Idea wydawania urządzeniu komend poprzez jego zginanie nie jest całkiem nowa, ale spotykamy ją tylko w prototypach. Kolejne urządzenie tego typu przedstawiła Nokia w czasie konferencji Nokia World. To raczej nie jest początek rewolucji, ale ciekawostka godna uwagi.

Elastyczne urządzenie zaprezentowane przez Nokię umożliwia sterowanie poprzez zginanie urządzenia. Naginanie telefonu do wewnątrz lub na zewnątrz może wpływać na rozmiar oglądanej fotografii. Skręcanie urządzenia umożliwia poruszanie się po kolekcji muzycznej. Urządzenie jest określane jako Nokia Kinetic. W chwili obecnej nie jest planowane wprowadzenie go do masowej produkcji.

Idea zginanego urządzenia nie jest całkiem nowa. W maju br. Dziennik Internautów wspominał o urządzeniu PaperPhone, które zostało stworzone przez Roela Vertegaala i jego kolegów z laboratorium Human Media Lab działającego przy Queen’s University. Trzeba jednak przyznać, że Nokia osiągnęła o wiele więcej. Podczas gdy PaperPhone wykorzystywał wyświetlacz E Ink, Nokii udało się zastosować ekran OLED i stworzyć urządzenie, które funkcjonalnie jest bardziej zbliżone do standardowego smartfona.

Czytaj: Giętki PaperPhone zastąpi smartfony? (wideo)

Można wątpić w to, czy "zginany interfejs" kiedykolwiek przyjmie się jako powszechne rozwiązanie. Można sobie jednak wyobrazić zastosowanie tej koncepcji w ograniczonym zakresie np. w urządzeniach przeznaczonych do gier. 

Poniżej film od CNETTV, który przedstawia giętkie urządzenie:

Czytaj: Nokia N9 (z MeeGo) startuje w Polsce


Następny artykuł » zamknij

Bezpieczny wizerunek

Źródło: CNET
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy