Egipt: Posty na Twittera przez telefon #egypt

01-02-2011, 06:57

Z pomocą odciętym od internetu Egipcjanom przyszła firma Google. We współpracy z Twitterem opracowała ona sposób na umieszczanie postów za pośrednictwem rozmowy telefonicznej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wczoraj ulicami Kairu przeszło około ćwierć miliona osób, na dzisiaj zapowiedziane są demonstracje z udziałem nawet miliona protestujących. Egipcjanie, zainspirowani wydarzeniami w Tunezji, domagają się ustąpienia prezydenta Hosni Mubaraka. Na razie jednak nic nie wskazuje na to, by miało do tego dojść. Władze, co prawda, wstrzymują się z użyciem siły, ale także nie robią niczego, co mogłoby ułatwić zadanie opozycji.

Sonda
Śledzisz sytuację w Egipcie?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Od piątku zablokowany jest internet - nie mogą z niego korzystać tak mieszkańcy Egiptu, jak i osoby z zagranicy, chcące dostać się na egipskie serwisy. Do wczoraj połączenie ze światem zewnętrznym utrzymywała jeszcze firma Noor Group, ale jak podaje serwis Ars Technica, także i ona została odcięta. Trudniejsze zadanie mają także dziennikarze. Wczoraj Dziennik Internautów podał, że katarska telewizja Al-Jazeera udostępniła na licencji Creative Commons zdjęcia i materiały wideo z Egiptu i Tunezji.

>> Czytaj więcej: Al-Jazeera: Zdjęcia i filmy z Egiptu na licencji CC

Z pomocą przyszła firma Google. Poinformowała ona, że we współpracy z Twitterem oraz SayNow (firmą kupioną w zeszłym tygodniu) opracowała sposób na publikowanie wpisów w serwisie mikroblogowym z użyciem połączenia głosowego. Uruchomione zostały trzy numery telefonów - +16504194196, +390662207294 oraz +97316199855. Dzwoniąc na nie, można zostawić wiadomość, która automatycznie znajdzie się na Twitterze z tagiem #egypt. Zostawione posty można także odsłuchać na stronie twitter.com/speak2tweet.

Volunteers translate Egyptian protesters' phone messages into tweets from The Next Web on Vimeo.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Twittertag Kairtag Googletag Egipttag blokada internetu
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.