Egipt apeluje: Nie ściągajcie filmów

31-01-2008, 21:05

Awaria podwodnych kabli łączących Europę z Afryką spowodowała poważne perturbacje w krajach Bliskiego Wschodu oraz Indiach. Ministerstwo telekomunikacji Egiptu wydało niecodzienny apel.

Minister poprosił egipskich internautów, by na pewien czas wstrzymali się z pobieraniem filmów oraz muzyki przez internet. W wyniku wtorkowej awarii dwóch z trzech kabli pomiędzy Europą a Afryką, znaczna część mieszkańców oraz biznesu Bliskiego Wschodu została odcięta od świata. Cały ruch odbywa się obecnie trzecim, nieuszkodzonym kablem.

- Ludzie powinni wiedzieć, jak korzystać z internetu, ponieważ ci, którzy pobierają filmy i muzykę wpływają na biznes, który zajmuje się znacznie ważniejszymi sprawami - powiedział minister. Jednocześnie zakomunikował, że specjalistyczna firma już rozpoczęła prace zmierzające do naprawienia uszkodzonych kabli. Wciąż nie jest znana przyczyna ich jednoczesnej awarii, zwłaszcza, że znajdują się w odległości kilometra od siebie.

Centra usług, głównie call centre oraz księgowych, stanowiące coraz ważniejszą gałąź usług Egiptu i Indii, mocno ucierpiały wskutek awarii. W Egipcie działało zaledwie co trzecie z nich.

Następny artykuł » zamknij

eBay zaknebluje sprzedawców

Źródło: AFP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Indietag Egipttag awarietag apele
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy