eBay: 10% zakupów z urządzeń mobilnych

16-09-2011, 17:18

Brytyjski oddział sklepu poinformował, że klienci coraz chętniej dokonują zakupów z poziomu swoich tabletów, a także smartfonów.

Jak podał serwis TheNextWeb, mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie widzą już nic nadzwyczajnego w kupowaniu przedmiotów z poziomu swoich urządzeń przenośnych. Niemal połowa nastolatków i co czwarty dorosły mieszkaniec UK wyposażony jest w smartfona.

Czytaj także: Prokuratorzy badają eBaya

Sonda
Kupiłeś kiedyś produkt korzystając z urządzenia przenośnego?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Brytyjski oddział eBay sprzedaje każdego dnia ponad 85 tysięcy przedmiotów, które zostały zakupione z poziomu urządzeń przenośnych. Warto zauważyć, że Wielka Brytania jest obecnie europejskim liderem, jeśli chodzi o mobilną sprzedaż.

Co ciekawe, najdroższą rzeczą kupioną z poziomu urządzenia przenośnego było do tej pory Ferrari F430 Spider F1 warte ponad 70 tysięcy funtów. W ubiegłym miesiącu dla jednego z internautów równie kosztownym zakupem okazał się Bentley Continental GTC. Widoczne jest więc, że zakupy z wykorzystaniem mobilnych urządzeń wcale nie muszą dotyczyć drobiazgów.

- Klienci pokazują, że kupowanie drogich przedmiotów, jak sportowe auta czy domy, może być jeszcze wygodniejsze - powiedział Angus McCarey z brytyjskiego oddziału eBaya. - O ile zajęło lata, zanim kupowanie w sieci się upowszechniło, wierzymy, że mobilne zakupy zyskają popularność dwa razy szybciej.

Jak informowaliśmy niedawno, najchętniej zakupy z wykorzystaniem urządzeń przenośnych wykonują ludzie młodzi 26-30 lat (21,2%) i w znacznej większości mężczyźni (73%). Różne są także upodobania klientów. W przypadku mieszkańców USA i Francji kupuje się tak głównie ubrania, natomiast w Niemczech przeważają urządzenia elektryczne.

Czytaj także: eBay: mobilny zakup co sekundę


Źródło: TheNextWeb
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy