E-konsulat ułatwi ubieganie się o wizę lub paszport

GazetaPrawna.pl 05-04-2010, 17:01

Polskie konsulaty ułatwią procedury związane ze składaniem wniosków o wydanie polskiej wizy lub paszportu. Od kilku tygodni w wielu placówkach wnioski w tych sprawach można składać przez internet. W przygotowaniu jest także projekt mobilnego konsulatu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- System e-konsulat, który umożliwia ubieganie się o wizę czy paszport przez internet przestawia technikę pracy urzędu. Dzięki temu zdjęte zostanie obciążenie z "okienek", a pracownicy skupią się na rzeczywistych obowiązkach konsularnych - powiedział PAP zastępca dyrektora departamentu konsularnego MSZ Włodzimierz Zdunowski.

Z drugiej strony - jak podkreślił - wdrożenie tego systemu ułatwi życie osobom aplikującym o wizy czy paszporty, ponieważ nie będą one musiały stać w kolejkach czy przyjeżdżać do urzędu po kilka razy, by załatwić jedną sprawę. System e-konsulat obejmuje trzy usługi: wizową, paszportową oraz prawną.

Osoba ubiegająca się o wizę krajową lub wizę Schengen będzie musiała wypełnić specjalny wniosek na stronie wybranego przez siebie konsulatu. Według Zdunowskiego, jest to bardzo proste, a cała procedura przypomina czynność, jaką wykonujemy np. przy rezerwacji biletu lotniczego.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. E-konsulat ułatwi ubieganie się o wizę lub paszport

gazeta prawna


Następny artykuł » zamknij

Efekt Motyla


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag wizytag paszportytag MSZtag e-konsulattag e-administracja
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.