e-Dowody: MSW wycofuje się z przetargu

17-04-2012, 09:14

Trzeba unieważnić przetarg na dowody z chipem i zmienić ustawę o dowodach osobistych. Podjęcie tych kroków zapowiedziało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. To konsekwencja Komitetu ds. Cyfryzacji, który wcześniej zaproponował, aby e-dowody wydawać dopiero wtedy, gdy będą one naprawdę przydatne.

W ubiegłym miesiącu Komitet Rady Ministrów do Spraw Cyfryzacji przedstawił stanowisko w sprawie wprowadzenia nowego dowodu osobistego. Zaproponowano, aby zaczekać z wprowadzaniem elektronicznych dowodów do czasu opracowania jednolitej polityki w zakresie uwierzytelniania obywateli. Ponadto zdaniem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji korzyści z wprowadzenia elektronicznego dowodu osobistego i tak pojawią się dopiero wtedy, gdy zostanie osiągnięta pełna integracja rejestrów państwowych.

Zatem na e-dowody musimy poczekać, a tymczasem trzeba posprzątać.

Wczoraj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (MSW) podjęło decyzję o unieważnieniu przetargu na dostawę nowych blankietów dowodów osobistych. Przetarg ten obejmował dostawę niespersonalizowanych blankietów dowodów osobistych wyposażonych w mikroprocesor wraz z oprogramowaniem middleware zapewniającym komunikację z mikroprocesorem i wykonanie projektu technicznego dowodu osobistego.

Ponadto MSW zdecydowało o podjęciu prac nad zmianą ustawy z 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych. Zmiana w ustawie ma dotyczyć rezygnacji z warstwy elektronicznej dowodu osobistego. To właśnie czyni zamawiane blankiety zbędnymi i uzasadnia unieważnienie przetargu.

Czytaj: Na elektroniczne dowody osobiste jeszcze poczekamy


Źródło: MSW
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930