E-book doniesie nauczycielowi, że go nie przeczytałeś

16-11-2012, 16:26

Opracowano usługę, przez którą wielu uczniów znienawidzi e-booki. To się musiało kiedyś stać...

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Firma CourseSmart, sprzedająca elektroniczne publikacje, przygotowała narzędzie, które umożliwi sprawdzenie, jak mocno studenci angażowali się w czytanie e-booka.

Kindle...

Czytnik będzie śledził użytkownika? Fot. unten44/Flickr

Jak to działa?

W ramach testu uczniowie kilku amerykańskich uniwersytetów otrzymają e-booka zintegrowanego z narzędziem do pomiaru postępów. W praktyce oznacza to, że książka będzie monitorowała, jak wiele czasu dany student spędził nad lekturą, jak wiele stron przejrzał, a nawet jakie tworzył w tym czasie notatki (oczywiście, jeśli będą wykonywane w formie cyfrowej).

Sonda
E-book powinien śledzić czytelnika?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Słabość systemu? Na razie nie będzie wykorzystywał kamery. Jeśli podczas lektury w międzyczasie oglądać będziemy ulubiony serial, system naliczy dodatkowe punkty za spędzenie z e-bookiem więcej czasu. Mimo wszystko mamy nadzieję, że twórcy usługi nie będą próbowali jej aż tak udoskonalać. 

Dobrze jednak pamiętać, że np. w smartfonie Galaxy S III zastosowano system sprawdzający, czy użytkownik patrzy w danym czasie na ekran. Jeśli więc nowa usługa przeznaczona dla użytkowników e-booków się sprawdzi, wprowadzenie do niej kolejnych rozwiązań będzie prawdopodobnie tylko kwestią czasu.

By ułatwić naukę?

Pomysłodawcy usługi zapewniają, że dzięki nowej technologii można sprawdzić, który z uczniów spędził zbyt mało czasu nad książką, a przez to będzie mu można w odpowiedni sposób pomóc. W praktyce nietrudno jednak domyślić się, jak mobilizacja studenta do pracy może wyglądać...


Źródło: Chronicle


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.