Dzwonisz do radcy Lex Superior? To prywatny numer innej osoby!

03-08-2015, 11:13

Ciężko się dodzwonić do radcy prawnego, który podpisał się pod ostatnimi pismami Lex Superior. Wiele telefonów odbiera jakaś inna osoba, która nie ma nic wspólnego ze sprawą i czuje się "nękana telefonami do pani mecenas". W ogóle radca pracujący dla Lex Superior jest dziwnie nieuchwytny. Aktualizacja - udało nam się skontakyować z radcą.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W ubiegły piątek Dziennik Internautów informował, że firma Lex Superior rozsyła kolejne wezwania do zapłaty, tym razem z podpisem i pieczątką radcy prawnego. To było bardzo interesujące, bo wcześniej nic nie wskazywało na to, aby dla Lex Superior pracował jakikolwiek prawnik. Poza tym radca prawny musi przestrzegać pewnych szczególnych norm etycznych, stąd współpraca z Lex Superior otwierała wiele nowych pytań dotyczących tej sprawy. 

Prawnik z Hebanowej czy z Hebanowskiego?

Radcą rzekomo pracującym dla Lex Superior jest Magdalena D. Baraniecka z Gdańska. Taka osoba rzeczywiście figuruje na liście radców Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Problem w tym, że z tą osobą trudno się skontaktować. 

Na ZnanyPrawnik.pl znajdziemy coś, co wygląda na stronę kancelarii Magdaleny Baranieckiej. Ta strona jest praktycznie pusta, a w dziale "Kontakt" znajdujemy tylko adres pocztowy, bez e-maila czy telefonu. Jak zauważyli Czytelnicy w komentarzach, taka strona mogła być utworzona bez żadnej autoryzacji danych ze strony prawnika.

W CEIDG da się znaleźć przedsiębiorców o nazwisku Magdalena Baraniecka, ale nie są to ani prawnicy, ani przedsiębiorcy z Gdańska. 

W różnych miejscach w sieci znajdziemy informacje na temat kancelarii Magdaleny Baranieckiej, ale te informacje są niespójne. W jednym serwisie z ogłoszeniami podany jest adres "Hebanowa 49", w innym serwisie jest "Hebanowskiego 49".

"Jestem nękana telefonami, to numer prywatny"

W serwisach ogłoszeniowych znajdziemy też numery telefonów - stacjonarnego i komórkowego (ten sam zestaw numerów w różnych serwisach). Jeśli zadzwonimy na numer stacjonarny, to otrzymamy komunikat, że numer nie istnieje.

Małego szoku doznaliśmy, gdy po dwóch próbach udało się nam dodzwonić na numer komórkowy. Odebrała kobieta. Krótko się przedstawiłem i spytałem, czy rozmawiam z Magdaleną Baraniecką. 

- Nie, to nie ja (...) Właściwie to jestem nękana telefonami od ludzi, którzy chcą rozmawiać z panią mecenas (...) To naprawdę jest numer prywatny - powiedziała właścicielka numeru, który zaczyna się od cyfr 607 i kończy się cyfrą 3. Taki numer jest podawany w ogłoszeniach.

W tym miejscu mamy prośbę. Jeśli chcecie telefonować do Magdaleny Baranieckiej i traficie na wspomniany numer komórkowy, wstrzymajcie się z dzwonieniem. Możecie w ten sposób tylko "ponękać" kogoś, kto najwyraźniej nie ma nic wspólnego ze sprawą. 

Jeszcze inny stacjonarny numer telefonu podał jeden z Czytelników w komentarzach. Ten numer zgadzał się z numerem podanym na pewnej stronie jako numer kancelarii Andrzeja i Magdaleny Baranieckich. Niestety na ten numer również nie dało się dodzwonić (nie istnieje). 

Podpis(?) radcy

Będziemy nadal próbować kontaktować się z panią Baraniecką. W ramach internetowych dyskusji na jej temat pojawiają się nawet pytanie o to, czy pani Baraniecka w ogóle wie, że Lex Superior posłużyła się jej nazwiskiem i podpisem?

Wątpliwości nie biorą się znikąd. Na pismach od Lex Superior jest coś, co wygląda na ksero podpisu, tak przynajmniej twierdzą osoby, które widziały "oryginały" pism. Dziennik Internautów widział kilka kopii pism od różnych osób i możemy stwierdzić, że pieczątka i podpis wyglądają na każdym tak samo (to samo nachylenie pieczątki, umiejscowienie podpisu itd.).

Co więcej, adres nadawcy pism wcale nie zgadza się z adresem wspomnianego radcy, jaki możemy znaleźć w internecie. Adres podawany na kopercie to ul. Jaśkowa Dolina 132/11, Gdańsk. To jest adres Lex Superior.

Nawet jeśli radca faktycznie współpracuje z Lex Superior, to dlaczego po sieci krążą fałszywe dane kontaktowe na jego temat? To jest dobre pytanie. Wysłaliśmy dodatkowe pytania do Lex Superior, ale nie mamy pewności, czy firma w ogóle odpowie. 

Mamy prośbę. Jeśli znacie panią Baraniecką lub potraficie jakoś ją zidentyfikować, to dajcie nam znać. Bardzo chcielibyśmy z nią porozmawiać. 

Aktualizacja

Udało nam się skontaktować z panią Magdaleną Baraniecką. Możemy potwierdzić, że jest to radca faktycznie związany umową z Lex Superior. Niebawem napiszemy o czym z nią rozmawialiśmy. Musimy spisać fragmenty rozmowy i uzyskać autoryzację. 


Następny artykuł » zamknij

IFPI: YouTube gra nie fair


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.