Dziś Światowy Dzień Roweru. Polska wysoko w rankingu państw najczęściej korzystających z tras rowerowych w Mapach Google

03-06-2021, 12:24

W porównaniu z poprzednimi latami wzrosła liczba wyszukiwań związanych z rowerami i chociaż trendy różnią się w zależności od państwa, coraz więcej osób korzysta z Map do znajdowania dłuższych tras rowerowych, poinformowała firma Google.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ponad 11 lat temu wprowadzono trasy rowerowe na Mapach Google. Od tego czasu funkcja ta została uruchomiona w ponad 30 państwach. Tylko w 2020 roku Google dodał do Map ponad 150 tys. kilometrów ścieżek rowerowych.

Polska  uplasowała się na 9. miejscu na globalnej liście państw najczęściej korzystających z tras rowerowych (i na 6 w regionie EMEA). Największe zainteresowanie korzystaniem z tras rowerowych odnotowano w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Niderlandach, Japonii, Francji. Poza pierwszą piątką znalazła się  Wielka Brytania,  Brazylia i  Włochy, a zestawienie TOP10 zamknęła Hiszpania. 

Najpopularniejsze miasta na świecie pod względem wykorzystania tras rowerowych to Tokio, Amsterdam, Londyn, Paryż i Monachium. Warszawa zajęła wysokie 16. miejsce(11. w regionie EMEA). Do zestawienia trafił również Kraków (54. na świecie i 30. miejsce w regionie), Katowice (59. na świecie i 34. w regionie) oraz Poznań (66. na świecie i 36. w regionie). Do wyznaczania tras rowerowych polscy cykliści używali Map o 13% częściej niż rok temu.  

Na całym świecie ludzie wybierają trasy, które są średnio o prawie 10% dłuższe niż w 2020 r. W miastach, takich jak Londyn i San Francisco, ludzie używają Map Google do znajdowania tras rowerowych dłuższych odpowiednio o 10% i 15% (w porównaniu z latem 2019 roku). W Irlandii wybierane trasy stały się średnio o 50% dłuższe niż jeszcze rok temu. Z kolei wśród cyklistów z Polski odnotowaliśmy wzrost o 16%.

Wyszukiwania związane z rowerami nadal zyskują na popularności na całym świecie. W Hiszpanii zapytania dotyczące sklepów rowerowych na Mapach wzrosły o ponad 600% w porównaniu z końcem kwietnia 2020 roku! W Polsce odnotowano wzrost o 17%.

Przydatne funkcje Google Maps dla rowerzystów

Google wprowadziła w swoich mapach online szereg funkcji, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez rowerzystów, między innymi:

  • Udostępnianie swojej aktualnej lokalizacji: rozwiązanie to pomaga na przykład w utrzymaniu kontaktu z grupą pozostałych rowerzystów, jeśli użytkownik chce jechać swoim tempem.
  • Funkcja zapamiętywania miejsca zaparkowania roweru: użytkownik może zapisać na Mapach miejsce zaparkowania zarówno samochodu, jak i roweru.
  • Funkcja dodawania przystanków na trasie: pozwala ona na planowanie wieloodcinkowych podróży.
  • Wycieczki rowerowe mogą być również doskonałym momentem, aby podzielić się z użytkownikami odkrytym miejscem, np. doskonałą restauracją na trasie.


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.