Dziewięciokilometrowy światłowód powstanie w Gdańsku

PAP 14-07-2011, 20:47

Nowoczesna infrastruktura światłowodowa na odcinku o długości ok. 9 km powstanie w tym roku w Gdańsku. Inwestycję adresowaną do biznesu zrealizuje Telefonia Dialog SA. W zasięgu sieci będzie osiem centrów biurowych i biznesowych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Powstanie tzw. ring telekomunikacyjny, czyli pasmo światłowodu, które pozwoli na dostarczenie klientom z największych biurowców w Gdańsku pełnej oferty - powiedział w środę podczas konferencji prasowej w Gdańsku wiceprezes zarządu Telefonii Dialog Robert Banasiak.

Jak wyjaśnił, oferta obejmuje m.in. telefonię stacjonarną i komórkową, internet stacjonarny i mobilny oraz telewizję cyfrową. Poinformował, że przepływność światłowodu w Gdańsku wyniesie 1 Gb/s. Jego zdaniem położenie kabla, który ma 1 giga, a docelowo nawet 10 giga, wystarczy na zabezpieczenie klientów biznesowych w Gdańsku.

>> Czytaj także: 22 mln euro na badania nad szybkim internetem

Dyrektor Regionalnego Centrum Sprzedaży Usług w Elblągu Janusz Krzyszycha zapewnił, że od przyszłego roku dostęp do infrastruktury telekomunikacyjnej będą miały biurowce o łącznej powierzchni ok. 90 tys. m kw., m.in. Opera Office, Centrum Biznesowe Garnizon, Budynek Biurowy Abrahama, kompleks Arkońska Business Park oraz Olivia Gate.

Banasiak nie wykluczył, że sieć może być w przyszłości wykorzystywana także na potrzeby klientów indywidualnych, zainteresowanych np. pakietem szybkiego internetu wraz z cyfrową telewizją.

Obecnie trwają uzgodnienia dotyczące inwestycji, pierwsze prace budowlane mają się rozpocząć na początku sierpnia i potrwają do końca roku. Gdańsk jest kolejnym miastem - po Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu - w którym Telefonia Dialog realizuje swoje inwestycje.

>> Czytaj także: Rusza budowa sieci światłowodowych w Kielcach


Źródło: PAP


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.