Dzień Bezpiecznego Internetu 2012 na początku lutego

29-01-2012, 14:15

7 lutego ponad 70 państw z pięciu kontynentów obchodzić będzie Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN).

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z badań przeprowadzonych z dziećmi w wieku 9-16 lat w ramach unijnego projektu EU Kids Online II wynika, że co trzeci rodzic nigdy nie tłumaczył dziecku, jakie są zasady bezpiecznego surfowania i nie potrafi pomóc dziecku w przypadku trudności ze znalezieniem czegoś w internecie, a prawie połowa nigdy nie dała wskazówki dziecku, co zrobić, gdy coś je przestraszy czy zaniepokoi online. Aż 58 proc. dzieci nie pamiętało, żeby kiedykolwiek korzystali z internetu wspólnie z rodzicami.

Dlatego też hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu - "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie" - ma zwrócić uwagę rodziców, dziadków i opiekunów na fakt, iż internet powinien być elementem łączącym pokolenia, że można razem z najmłodszymi poznawać korzyści z surfowania. Obchodom DBI towarzyszy ogólnoeuropejska kampania medialna. Opracowany na jej potrzeby spot promocyjny opiera się na motywie wspólnego poznawania wirtualnego świata przez młodsze i starsze pokolenia.

Czytaj też: Złośliwe oprogramowanie w grach dla dzieci

Jak co roku, główną ideą polskich obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu jest realizowanie przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa dzieci online przez szkoły, biblioteki, domy kultury i inne ośrodki lokalne w całym kraju. Co roku organizatorzy rejestrują ponad tysiąc takich imprez. Trzy najlepsze przedsięwzięcia szkolne otrzymają tablice multimedialne z projektorami ufundowane przez Fundację Orange. Poza tym na szkoły czekają dziesiątki innych nagród ufundowanych przez partnerów DBI 2012, w tym tak ciekawe, jak przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa w internecie przygotowane przez grupę teatralną Zygzaki.

Centralnym punktem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2012 w Polsce jest konferencja dla mediów oraz profesjonalistów zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa młodych internautów, która odbędzie się 7 lutego o godz. 10 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ulicy Dobrej 56/66.

Podczas konferencji pokazane zostanie, jak świat i Polska świętują DBI, omówione zostaną najnowsze inicjatywy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży online, jak np. kampania „Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu” realizowana przez FRSI, Microsoft, Fundację Orange oraz FDN.

Szczegółowe informacje dotyczące obchodów DBI w Polsce: www.dbi.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.