Działasz w branży IT? Masz szansę na zarobki wyższe nawet o 30%

09-07-2019, 15:01

Różne są opinie na temat podnoszenia kwalifikacji w branży IT. Część pracowników stawia na doświadczenie, niektórzy jednak wolą rozwijać się poprzez zdobywanie kolejnych certyfikatów. Ostatni raport nie pozostawia złudzeń. Jego twócy dowodzą, że odpowiedni certyfikat może wpłynąć na istotne zwiększenie zarobków.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Badanie przygotowane przez firmę Sedlak & Sedlak wykazało, jaki wpływ mają zdobyte certyfikaty na wysokość zarobków m.in. kierowników działów IT, team leaderów, programistów, administratorów systemów IT, sieci, testerów oprogramowania, czy inżynierów wsparcia technicznego.

Raport podsumowujący wynagrodzenia z zeszłego roku wykazał, że pracownicy posiadający odpowiedni certyfikat IT zarabiają o 16% więcej niż ich koledzy nie posiadający odpowiednich zaświadczeń. W przypadku kierowników działów IT pensja może wzrosnąć nawet o 30%. Wnioski z badań są jednoznaczne. Posiadanie odpowiedniego zaświadczenia, czy certyfikatu w branży IT prowadzi do awansu zawodowego pracowników.

/pic/photo/oryginal/tabela_1562677009.jpgŹródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń, Sedlak & Sedlak

Niski koszt szkoleń, wysokie kompetencje

Podniesienie własnych kompetencji i pozycji na rynku pracy nie musi wiązać się z gigantycznymi kosztami po stronie pracownika lub pracodawcy. Jak tłumaczy Justyna Puchała z centrum szkoleniowego DAGMA, stosunkowo mała liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, że Krajowy Fundusz Gwarancyjny oraz unijne środki z Bazy Usług Rozwojowych umożliwiają uzyskanie nawet do 100% dofinansowania inwestycji w wiedzę pracowników, certyfikacje czy egzaminy. Wystarczy złożyć wniosek, aby otrzymać wsparcie i niskim kosztem zdobyć wiedzę i kompetencje potrzebne na rynku pracy.

Zobacz, jak zdobyć certyfikat ITIL (Information Technology Infrastructure  Library).

Potrzebę posiadania odpowiednich certyfikatów potwierdza Daniela Škripkova, kierownik działu HR firmy ESET, producenta rozwiązań antywirusowych. W jej opinii bardzo ważne jest nadążanie za zmianami technologicznymi oraz zdobywanie nowej wiedzy technicznej przez pracowników. Škripkova potwierdza tezę badań wynagrodzeń i mówi wprost: certyfikaty potwierdzają posiadane umiejętności. Pomagają w zdobyciu zatrudnienia oraz przyszłych awansach.

Źródło: ESETSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. Xsolla


fot. Geraltfot. HypnoArt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.