Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Działasz w branży IT? Masz szansę na zarobki wyższe nawet o 30%

09-07-2019, 15:01

Różne są opinie na temat podnoszenia kwalifikacji w branży IT. Część pracowników stawia na doświadczenie, niektórzy jednak wolą rozwijać się poprzez zdobywanie kolejnych certyfikatów. Ostatni raport nie pozostawia złudzeń. Jego twócy dowodzą, że odpowiedni certyfikat może wpłynąć na istotne zwiększenie zarobków.

Badanie przygotowane przez firmę Sedlak & Sedlak wykazało, jaki wpływ mają zdobyte certyfikaty na wysokość zarobków m.in. kierowników działów IT, team leaderów, programistów, administratorów systemów IT, sieci, testerów oprogramowania, czy inżynierów wsparcia technicznego.

Raport podsumowujący wynagrodzenia z zeszłego roku wykazał, że pracownicy posiadający odpowiedni certyfikat IT zarabiają o 16% więcej niż ich koledzy nie posiadający odpowiednich zaświadczeń. W przypadku kierowników działów IT pensja może wzrosnąć nawet o 30%. Wnioski z badań są jednoznaczne. Posiadanie odpowiedniego zaświadczenia, czy certyfikatu w branży IT prowadzi do awansu zawodowego pracowników.

/pic/photo/oryginal/tabela_1562677009.jpgŹródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń, Sedlak & Sedlak

Niski koszt szkoleń, wysokie kompetencje

Podniesienie własnych kompetencji i pozycji na rynku pracy nie musi wiązać się z gigantycznymi kosztami po stronie pracownika lub pracodawcy. Jak tłumaczy Justyna Puchała z centrum szkoleniowego DAGMA, stosunkowo mała liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, że Krajowy Fundusz Gwarancyjny oraz unijne środki z Bazy Usług Rozwojowych umożliwiają uzyskanie nawet do 100% dofinansowania inwestycji w wiedzę pracowników, certyfikacje czy egzaminy. Wystarczy złożyć wniosek, aby otrzymać wsparcie i niskim kosztem zdobyć wiedzę i kompetencje potrzebne na rynku pracy.

Zobacz, jak zdobyć certyfikat ITIL (Information Technology Infrastructure  Library).

Potrzebę posiadania odpowiednich certyfikatów potwierdza Daniela Škripkova, kierownik działu HR firmy ESET, producenta rozwiązań antywirusowych. W jej opinii bardzo ważne jest nadążanie za zmianami technologicznymi oraz zdobywanie nowej wiedzy technicznej przez pracowników. Škripkova potwierdza tezę badań wynagrodzeń i mówi wprost: certyfikaty potwierdzają posiadane umiejętności. Pomagają w zdobyciu zatrudnienia oraz przyszłych awansach.

Źródło: ESET


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik