Działanie witryn Nasdaq i BATS zakłócone przez włamywaczy

15-02-2012, 17:51

Witryny amerykańskich systemów handlu akcjami były atakowane przez włamywaczy, co utrudniło do nich dostęp wielu internautom - poinformowali przedstawiciele usług w rozmowie z agencją Reuters.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Witryny należące do amerykańskich Nasdaq oraz BATS były atakowane przez niemal całą dobę. Za działaniami prawdopodobnie stała jedna ze znanych grup internetowych aktywistów.

Czytaj także: Hakerzy udostępnili dane dyrektora generalnego Goldman Sachs

- Do witryny się nie włamano i ostatecznie nikt nie zdobył żadnych informacji - powiedział przedstawiciel Nasdaq Joseph Christinat. - Atakujący próbowali po prostu zablokować dostęp do strony innym użytkownikom. Na początku tygodnia serwis padł ofiarą ataku DDoS, a warto zauważyć, że działania tego typu charakterystyczne są na przykład dla członków Anonymous

Na stronie www.nasdaq.com przez wiele godzin ładowało się wyłącznie logo, natomiast systemy transakcyjne miały pozostać nietknięte. Doświadczyliśmy problemów wyłącznie na naszej stronie firmowej i już pracujemy nad rozwiązaniem tego typu problemów - powiedział Christinat. Niemal identyczne zakłócenia dotknęły także witrynę BATS.

Warto przypomnieć, że w październiku grupa Anonymous zapowiedziała "usunięcie z internetu" Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Choć ostatecznie zakończyło się na groźbach, od tamtej pory internetowi aktywiści wielokrotnie blokowali dostęp do witryn znanych instytucji finansowych, a także udostępniali związane z nimi tajne materiały.

Czytaj także: Bezdomny haker nie przyznaje się do winy (wideo)


Następny artykuł » zamknij

Acer zawiódł inwestorów

Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag włamaniatag NYSEtag Nasdaqtag giełdatag DDoStag BATStag Anonymoustag aktywiścitag akcje
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.