Dropbox automatycznie wyśle zdjęcia z telefonu

24-02-2012, 17:22

Nowa funkcja trafiła do wydania Dopboksa przeznaczonego dla urządzeń z Androidem. Konkurencyjne usługi prześcigają się jednak w walce o użytkowników.

Dropbox poinformował o udostępnieniu nowej funkcji dla smartfonów z Androidem. Teraz aplikacja na urządzeniu przenośnym będzie mogła automatycznie wysłać tworzone zdjęcia do sieciowego dysku.

Czytaj także: Wirtualny dysk od Google za kilka tygodni?

Konkurencja na tego typu rynku coraz szybciej się jednak powiększa. Usługa Box poinformowała na przykład, że każdy, kto zaloguje się do narzędzia z poziomu Androida, otrzyma 50 GB chmurowej przestrzeni dyskowej za darmo. W ubiegłym roku identyczna akcja promocyjna skierowana była do użytkowników iOS.

Przedstawiciele Dropboksa zapewniają jednak, że nie boją się konkurencji, a otwarci są także na współpracę. Usługa wciąż oferuje przy tym wyłącznie przestrzeń na zdalnym dysku, a nie np. narzędzia do zarządzania zdjęciami czy umożliwiające ich korektę. Dyrektor generalny firmy ma nadzieję, że tego typu rozwiązania przygotują sami entuzjaści narzędzia.

Niedawno Wall Street Journal informował, że wkrótce swój dysk sieciowy uruchomić może również firma Google. Wyszukiwarkowy gigant już teraz może się pochwalić usługami, gdzie przesyłać można dokumenty, zdjęcia czy muzykę. Prezentacja rozwiązania umożliwiającego wygodne gromadzenie wszystkich rodzajów plików byłaby z pewnością dużym ciosem dla Dropboksa, z którego korzysta obecnie około 50 milionów użytkowników.

Czytaj także: Nowy Dropbox ze wsparciem dla Androida 4.0


Źródło: Dropbox, Box
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy