Doodle 4 Google - polscy uczniowie przemalują logo Google

10-04-2011, 10:17

Google zachęca uczniów klas I-VI szkół podstawowych do przeprojektowania logo znajdującego się na stronie głównej Google. Specjalne, okazyjne logo Google opracowane przez polskich uczniów, które pojawi się na głównej stronie Google.pl 1 lipca 2011, ma upamiętnić objęcie przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


- Zapytałem swoje dzieci, czy chciałyby zobaczyć przerobione przez siebie logo na głównej stronie Google'a. Oniemiały z wrażenia. Wyobraźmy sobie, jakie znaczenie ma dla dziecka fakt, że zobaczy swoją pracę na stronie oglądanej przez miliony ludzi. Ciągle słyszymy, że nie umiemy pokazać fajnie naszego kraju, więc może dzieciaki go pokażą - powiedział Artur Waliszewski, dyrektor Google Polska, podczas piątkowej konferencji prasowej poświęconej pierwszej polskiej edycji konkursu Doodle 4 Google.

Doodle 4 Google
fot. Google - Doodle 4 Google
W konkursie organizowanym przez Google Ireland Ltd. mogą wziąć udział uczniowie klas I-VI wszystkich narodowości, ale uczące się w polskich szkołach podstawowych. Prace konkursowe będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: od I do III klasy oraz od IV do VI klasy.

Praca może być narysowana i namalowana, jednakże ze względu na techniczne wymogi wyświetlania w internecie, prace nie mogą być trójwymiarowe (np. wydzieranka, animacja 3D). Warto pamiętać, że prace nie mogą ponadto zawierać materiałów, do których autor nie ma praw autorskich (np. kolaż ze zdjęć).

Rysunki dzieci zgłaszać może szkoła lub rodzice dzieci indywidualnie, według zasady jedno dziecko - jeden rysunek. Zgłoszenie zawierające rysunek dziecka wykonany na wybranym szablonie oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres:

Google Poland Sp. z o.o., Skr. pocztowa 995, 00-950 Warszawa do 15 maja 2011 roku (liczy się data stempla pocztowego).

Pierwszą selekcją zgłoszonych prac zajmie się jury, w którym znaleźli się Tomasz Bagiński, Przemysław Bogdanowicz, Fabio Cavallucci, Szymon Majewski oraz Marek Raczkowski. Jak informuje Google, jury będzie oceniać kreatywność, wartość artystyczną i zgodność rysunku z tematem.

Z każdej grupy wiekowej zostanie wybranych po 5 prac i 1 czerwca br. rozpocznie się powszechne głosowanie internautów, które potrwa do 15 czerwca na stronie google.pl/doodle4google. O tym, która z 10 prac zastąpi logo Google na stronie głównej google.pl w dniu objęcia przez Polskę przewodnictwa w UE, dowiemy się 16 czerwca podczas uroczystej gali, na którą zaproszeni zostaną wszyscy finaliści.

Oprócz możliwości zaprezentowania swojego dzieła milionom internautów zwycięzca otrzyma stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 000 złotych, natomiast szkoła zwycięzcy otrzyma grant technologiczny w wysokości 25 000 złotych. Finaliści konkursu otrzymają również sprzęt komputerowy.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.