Domeny .eu chętnie rejestrowane i odnawiane

15-03-2012, 14:46

W 2011 roku odnowiono przeciętnie 81,6% zarejestrowanych nazw domen .eu i przez ostatnie pięć lat poziom odnowień .eu przekraczał 80% - wynika z ostatniego kwartalnego raportu opublikowanego przez EURid.

Liczba rejestracji domen .eu wzrosła o 3% w ostatnim kwartale 2011 roku, co oznacza największy wzrost od I kwartału 2010 roku. Liczba rejestracji wzrosła w większości krajów UE, a najsilniejszy wzrost w czwartym kwartale miał miejsce na Malcie (8,6%), w Austrii (7,2%) i we Francji (6,6%).

IV kwartał 2011 roku zakończył się dla .eu liczbą 3,51 mln zarejestrowanych domen .eu, co oznacza wzrost o 5,5% w porównaniu z IV kwartałem 2010 roku. Roczny wzrost przekraczający 10% zanotowano w 11 krajach Unii Europejskiej, m.in. w Polsce.

EURid opublikowała raport .eu Insights na temat schematów wykorzystywania witryn internetowych, z którego wynika, że różne domeny najwyższego poziomu mają wyraźnie odmienne profile. 26,5% ocenianych witryn internetowych było wykorzystywanych do celów biznesowych, przy czym domeny .eu cechowały się ponadprzeciętnym, 31,4% poziomem wykorzystania biznesowego.

EURid poinformowała przy okazji, że uprościła procedury bezpieczeństwa nazw domen dla akredytowanych rejestratorów .eu dzięki DNSSEC. Ta usługa automatycznie podpisuje nazwy domen .eu oraz zapewnia odnawianie podpisu i wymianę kluczy, znacznie ograniczając złożoność i pracę administracyjną często związaną z wdrażaniem protokołu Domain Name System Security Extensions (DNSSEC).

Pełną treść raportu za IV kwartał 2011 roku można pobrać ze strony EURid.

Czytaj także: Władze USA mogą przejąć domeny z końcówką .com, .org, .net


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag EurIDtag domenytag adresy internetowetag .eu
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy