Dolby Laboratories będzie miał siedzibę we Wrocławiu

16-03-2012, 08:54

Nowe centrum ma pełnić kluczową rolę we wspieraniu globalnych partnerów firmy Dolby Laboratories. Siedziba centrum będzie mieściła się w kompleksie Green Towers we Wrocławiu.

Zobacz także:

Adobe Premiere Pro CC. Oficjalny podręcznik

Podręcznik składa się z osiemnastu lekcji, w których przystępnie objaśniono podstawowe i zaawansowane funkcje programu oraz udostępniono pliki z materiałami do ćwiczeń. Autor zaprezentował również techniki charakterystyczne dla najnowszej wersji oprogramowania.*

Początkowo głównym zadaniem zespołu Dolby we Wrocławiu będzie adaptowanie technologii Dolby na platformy osadzone w urządzeniach konsumenckich, takich jak: telefony komórkowe, tablety, set-top-boxy, odtwarzacze Blu-ray z dostępem do internetu oraz adaptery multimediów.

- Nasz nowy zespół w Europie Środkowej będzie zajmował się pomocą naszym klientom w udostępnianiu najlepszych wrażeń rozrywki na najnowszych urządzeniach mobilnych, w komputerach PC, tabletach, telewizorach oraz set-top-boxach - powiedział Mike Rockwell, Executive Vice President of the Products and Technology w Dolby Laboratories. - Wrocław jest bez wątpienia właściwym wyborem dla Dolby dzięki szerokiemu dostępowi do utalentowanych inżynierów oraz rosnącemu sektorowi R&D, który wspiera szereg technologicznych liderów, w tym część naszych partnerów.

Według Dolby Wrocław został wybrany między innymi ze względu na Politechnikę Wrocławską. Jako czwarte największe miasto w Polsce i duże centrum kulturalne i biznesowe, Wrocław może pochwalić się również dobrą lokalizacją w centrum Europy.

- Bardzo się cieszę, że Dolby wybrało Wrocław na siedzibę nowego centrum badawczo-rozwojowego - powiedział prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. - Jesteśmy miastem, które inwestuje w swoją przyszłość i szybko stajemy się ośrodkiem centralnym dla wielu wiodących globalnych firm. Staramy się, by przyszłość Wrocławia opierała się na wiedzy. Chcemy też, by jakość życia w naszym mieście była jak najwyższa.

Firma Dolby mianowała Łukasza Bratka na stanowisko Director of Engineering nowego obiektu, natomiast zespołem Quality Assurance będzie kierował Jarek Gretkierewicz.

Spółka Dolby Wrocław będzie wchodziła w skład infrastruktury Dolby obejmującej ponad 30 oddziałów na całym świecie, które zajmują się tworzeniem rozwiązań.

>> Czytaj także: Biura rachunkowe we Wrocławiu – TOP 10


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930