Dokumenty Google dla Androida z modułem OCR

28-04-2011, 14:01

Google przeniosło dokumenty internautów do chmury, a teraz czas na ich wygodniejszą edycję z poziomu smartfona.

Wyszukiwarkowy gigant w ostatnim czasie zdawał się skupiać na rozwiązaniach mobilnych, a ostatnie większe zmiany w Dokumentach Google mogliśmy obserwować kilka miesięcy temu.

>>Czytaj także: Pecety upodabniają się do tabletów

Sonda
Korzystasz z Dokumentów Google w telefonie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem korporacja z Mountain View udostępniła aplikację, która pozwala na wygodną obsługę Dokumentów Google z poziomu Androida. Do tej pory użytkownicy skazani byli na niezbyt wygodny interfejs webowy, który do tego działał zwykle niezbyt płynnie.

Nowa aplikacja udostępnia między innymi widget, który pozwala na łatwe dodawanie dokumentów oraz wyświetlanie ulubionych plików. Warto wspomnieć także o możliwości wgrywania dokumentów dzięki wbudowanej w smartfon kamerze. Pliki wysłane w ten sposób zostaną automatycznie skonwertowane do formatu tekstowego dzięki mechanizmom OCR.

Moduł OCR w Dokumentach Google
fot. - Moduł OCR w Dokumentach Google
Narzędzie umożliwia teraz również wygodniejsze dzielenie się plikami ze znajomymi, a nawet ich edycję razem z innymi użytkownikami w czasie rzeczywistym przy użyciu smartfona. Program można pobrać za darmo z Android Marketu dla urządzeń z Androidem 2.1 lub nowszym.

>>Czytaj także: Urządzenie, które wyciągnie z telefonu wszystko


Źródło: Google Mobile
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy