Do końca roku możesz naładować samochód elektryczny bezpłatnie

07-09-2018, 13:03

Krzysztof Tchórzewski - minister energii - poinformował, że do końca roku każdy może korzystać bezpłatnie z punktów ładowania PGE. Co istotne, obecnie powstało 25, a ma powstać łącznie 50 stref ładowania samochodów elektrycznych tego typu, zlokalizowanych w całej Polsce.

Jak zaznaczył wiceprezes PGE Paweł Śliwa, podczas zeszłorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy spółka zaprezentowała ofertę dla samorządów w zakresie budowy stacji ładowania, zaś w tym roku, podczas kolejnego forum - uruchomiła taką stację. Informuje także, że Grupa wybudowała dotychczas wraz z jednostkami samorządu terytorialnego 25 punktów. Wiceprezes przewiduje, że do końca tego roku będzie ich około 50. Podkreślił także, że dostrzega duży potencjał w rynku, który bardzo mocno się rozwija.

PGE wchodzi coraz szerzej na rynek ładowania samochodów elektrycznych, inicjując na terenie całej Polski rozmowy z władzami samorządowymi i ustalając warunki współpracy przy projekcie „e-Mobility”.

Specjalne miejsce na mapie stacji ładowania PGE mają zajmować regiony uzdrowiskowe, Dlatego uruchomiono stację ładowania w Krynicy-Zdroju, a wkrótce kierowcy będą mogli ładować samochody elektryczne również w Lądku-Zdroju. Stacje pojawią się też w innych miastach - w Siedlcach czy Rzeszowie.

Nowa stacja ładowania w Krynicy-Zdroju położona jest w Parku Sportowym imienia Juliana Zawadowskiego 3. Wykorzystanie prądu stałego pozwala na naładowanie baterii samochodowej w czasie krótszym niż 30 minut.

Źródło informacji: PAP


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy