Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Dlaczego warto odwiedzać antykwariaty?

14-08-2019, 09:53

Antykwariat to przedsiębiorstwo, które handluje starymi przedmiotami o wartości historycznej, materialnej lub estetycznej. Najczęściej sklep proponuje książki lub meble. Rozkwit antykwariatów w Europie przypada na przełom XVI-XVII wieku. W Polsce, pierwsze tego rodzaju firmy pojawiły się w XIX wieku. Antykwariaty cieszą się zainteresowaniem głównie kolekcjonerów i miłośników sztuki. Warto jednak wspomnieć, że nawet obecnie – w dobie ery cyfryzacji, firmy antykwaryczne mają swoich odbiorców.

książki audiobooki

Literatura z różnych dziedzin

Antykwariaty są placówkami godnymi uwagi przede wszystkim dlatego, że można w nich znaleźć interesujące pozycje książkowe z różnych dziedzin. Istnieją firmy bardziej i mniej profilowane. Największy wybór zbiorów oferują antykwariaty przyjmujące niemal każdą książkę. Zainteresowani mogą liczyć na literaturę z zakresu: prawa, ekonomii, filozofii, medycyny, historii czy psychologii. Poza tym, w takich placówkach często znajduje się pozycje o wartości materialnej i prestiżowej. Mowa tu przede wszystkim o pierwszych wydaniach danego tytułu albo starodrukach czy rękopisach. Dodatkowo, w antykwariatach można znaleźć tzw. „białe kruki”, czyli niezwykle rzadkie egzemplarze książek. Warto wspomnieć, że kupione w antykwariacie rękopisy czy starodruki są doskonałą inwestycją na przyszłość. Wartość dzieł sztuki i przedmiotów kolekcjonerskich nigdy nie maleje. Ich cena zależy od stanu, wykonania, dodatkowych atutów np. podpisu autora czy dedykacji. Trzeba pamiętać, że tego rodzaju zakup to długoterminowa inwestycja, która po latach może przynieść ogromny zysk. Co ciekawe na rynku przedmiotów kolekcjonerskich dużym zainteresowaniem cieszą się stare mapy. Dzieje się tak dlatego, że rośnie liczba kupców, którzy chcą wytapetować nimi swoje gabinety. Posiadanie przedmiotu kolekcjonerskiego wiąże się przecież także z ogromną satysfakcją i prestiżem. Nie zawsze chodzi tylko o zysk materialny, ale również symboliczny i podkreślenie swojego statusu.

Audiobooki

W firmach antykwarycznych dostępne są także audiobooki. Przykładem placówki oferującej książki w formacie MP3 jest: https://tezeusz.pl/audiobooki-mp3. Literatura w formie nagrania jest doskonałą alternatywą dla osób, które chcą wykorzystać czas jadąc autobusem, pociągiem albo samochodem. Niektórzy użytkownicy preferują słuchanie książek niż czytanie wydań papierowych. W antykwariatach dostępne są nie tylko lektury, ale także audiobooki nowych pozycji czytelniczych – biografii, publikacji, naukowych, historycznych, faktu. Warto wspomnieć, że nagrania proponowane przez antykwariaty mają często bardzo atrakcyjne ceny.

Skup książek

Antykwariaty mają jeszcze jedną ważną zaletę. Jest to idealne miejsce, gdzie można oddać nieużywane książki. Tym samym, tytuły pozostają w obiegu i mogą przydać się innym zainteresowanym. Firmy antykwaryczne oferują wycenę zbiorów, nawet z dojazdem do klienta. Oddanie pozycji do sklepu jest o wiele lepszym rozwiązaniem, niż wyrzucanie ich na śmietnik albo trzymanie w pudełku na strychu.
Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag mp3tag książkitag komunikat firmytag eactivetag audiobooki« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031