Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Dlaczego nie zawsze sprawdza się reguła przychody minus koszty równa się zysk?

11-04-2018, 16:52

Osiem na dziesięć firm bankrutuje, a głównym powodem tych bankructw jest brak rentowności. Większość firm, które przetrwają, tonie w długach, a ich liderzy żyją w warunkach wiecznego stresu. Jak to możliwe? Dlaczego tak niewiele firm przynosi swoim właścicielom zyski?

okładka Po pierwsze ZYSKMike Michalowicz w swojej książce “Po pierwsze zysk” pokazuje, dlaczego tradycyjna reguła znana z rachunkowości, czyli przychody – koszty = zysk, jest sprzeczna z naturą ludzkich zachowań. Przekonuje, że wzór ten należy zaliczyć do mitów – że wpędza nas on w spiralę zwiększania sprzedaży i jednoczesnego zmniejszania rentowności. By temu zapobiec autor opracował system zarządzania przepływami środków pieniężnych, dzięki któremu jego firma, a także dziesiątki małych i średnich przedsiębiorców wyrwały się ze spirali śmierci i momentalnie osiągnęły rentowność. Prezentuje on behawioralne podejście do księgowości.

Jak wszyscy wiemy, jedną z najskuteczniejszych strategii tracenia na wadze jest ograniczanie spożywanych porcji poprzez używanie mniejszych talerzy. Na podobnej zasadzie Michalowicz pokazuje, w jaki sposób najpierw osiągnąć zysk, a na wydatki przeznaczyć tylko tyle pieniędzy, ile zostanie. Ta jedna zmiana powoduje, że twoja firma momentalnie przekształci się z potwora przejadającego pieniądze w maszynkę do ich zarabiania.

Źródło: MT Biznes


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *