Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Dlaczego nie warto przeprowadzać konsolidacji samodzielnie?

12-05-2022, 13:27

Konsolidacja zobowiązań to proces, przez który wiele osób przechodzi z pomocą specjalistów, takich jak na przykład doradcy kredytowi ze https://splatakredytow.pl/. Jeśli jednak ktoś nie miał wcześniej do czynienia z tym produktem finansowym lub podobnymi, może zastanawiać się nad tym, aby próbować poradzić sobie ze wszystkim samodzielnie.

Z wielu względów nie jest to jednak dobre wyjście. Nie bez powodu usługi doradców kredytowych są tak popularne – takie rozwiązanie w wielu przypadkach bywa szybsze, skuteczniejsze i korzystniejsze niż alternatywa. Wszystkie najważniejsze argumenty w tym zakresie przedstawimy poniżej. Zapraszamy!

Dlaczego nie warto przeprowadzać konsolidacji samodzielnie?

 

Samodzielna konsolidacja to trudne zadanie

Na początku warto wyjaśnić, czym dokładnie jest konsolidacja, jak przebiega i z jakimi wyzwaniami się wiąże. Pomoże to uwypuklić, jakie trudności mogą sprawić próby samodzielnego zaciągnięcie takiego zobowiązania, jeśli nie posiada się odpowiedniej wiedzy i doświadczenie.

Konsolidacja to nic innego, jak połączenie wielu zobowiązań w jedną całość. Nowy kredytodawca spłaca wskazane w umowie dotychczasowe zobowiązania, a ich łączna suma staje się jednym nowym kredytem. Siłą rzeczy jest to więc produkt finansowy dedykowany osobom, które spłacają wiele różnych zobowiązań finansowych.

Problem jednak w tym, że ilość i wysokość aktualnych długów są jednym z elementów, które wpływają na wysokość zdolności kredytowej, a bank niewątpliwie tę zdolność obliczy przed podjęciem decyzji kredytowej. W związku z tym uzyskanie pozytywnej decyzji jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Zwłaszcza, jeśli wnioskujemy o kredyt samodzielnie. Doradca kredytowy doskonale zna procedury, zasady i wymagania w każdym z polskich banków, a także może zastąpić klienta w prowadzeniu negocjacji z instytucjami finansowymi.

Dzięki temu przeprowadzanie konsolidacji z jego wsparciem jest znacznie mniej stresujące, a potencjalnie bardziej skuteczne niż robienie tego na własną rękę. Szczególnie, jeśli mowa o zobowiązaniu, które ma opiewać na dużą sumę (a tak często jest w przypadku kredytów konsolidacyjnych) lub w przypadku którego czas gra dużą rolę.

Dzięki doradcy nie trzeba obawiać się formalności

Konsolidacja jest siłą rzeczy bardziej złożonym zobowiązaniem niż chociażby kredyt gotówkowy na dowolny cel, ale nie trzeba się jej obawiać. Jeśli skorzystamy przy jej zaciąganiu z pomocy specjalisty, przejmie on na siebie część zadań związanych z formalnościami (m.in. wesprze w przygotowaniu wniosku o kredyt), a także udzieli informacji odnośnie do tego, jak poradzić sobie z resztą z nich (na przykład skąd uzyskać wymagane przez bank dokumenty dotyczące sytuacji finansowej lub innych kwestii).

Wszystko to sprawi, że konsolidacja przebiegnie znacznie sprawniej, a kredytobiorca nie będzie musiał zaangażować w nią zbyt dużej ilości czasu i energii. Jest to więc rozwiązanie, które warto rozważyć. Szczególnie biorąc pod uwagę mnogość produktów finansowych dostępnych obecnie w Polsce – działając samemu, można natrafić na problemy lub podjąć złą decyzję już na etapie selekcji kredytu, nie mówiąc już o dalszych przeszkodach.Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag spłata kredytutag konsolidacja długów

porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031