Dlaczego internet światłowodowy?

10-09-2018, 11:26

Rozwiązania sieciowe powinny być obecnie dostosowane do transmisji niesamowitej dawki danych, dlatego kluczowa jest modernizacja sieci i budowa nowych, które sprostają oczekiwaniom użytkowników internetu. Odpowiedzią na ich potrzeby może stać się sieć światłowodowa.

Nowoczesny światłowód to przede wszystkim zwiększona szybkość (zarówno pobierania, jak i wysyłania danych liczone w setkach megabitów na sekundę) i stabilność transmisji danych. Światłowód jest też bardziej ekologiczny, gdyż urządzenia w sieci tego typu pobierają mniej prądu niż tradycyjne systemy.

Światłowody są cienkie i elastyczne, dzięki czemu łatwe w instalacji. Dlatego podczas montażu praktycznie nie ma potrzeby większych ingerencji, wymuszających remont w mieszkaniu.

Według Karola Wieczorka, eksperta z Netii, zarządzający spółdzielni przy budowie sieci światłowodowych mogą obawiać się na przykład układania mikrokanalizacji i zniszczenia klatek schodowych. Jednak obecnie sieć modernizuje się przede wszystkim tak, aby zminimalizować ewentualne niedogodności.

Czas modernizacji jednego budynku – w zależności od liczby klatek i pięter – wynosi zwykle od kilku godzin do kilku dni. Jednak sam proces inwestycyjny to nawet kilka miesięcy, co wynika z konieczności stworzenia dokumentacji oraz pozyskania zgód.

Źródło: newsrm.tv


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy