Dla których operatorów Internetu mobilnego marzec okazał się dobrym miesiącem, a którym szczęścia zabrakło?

17-04-2019, 14:22

Opublikował marcowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Podstawą stworzenia klasyfikacji były pomiary jakości i szybkości Internetu mobilnego. Po raz kolejny miano najlepszych operatorów utrzymały Orange oraz T-Mobile. Czy ktoś chociaż próbuje ich dogonić?

Raport przygotowano w oparciu o 26207 pomiarów przeprowadzonych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBENCHMARK. Jest to dotychczas najwyższy wynik pod względem ilości zebranych danych w 2019 roku. Największa liczba testów została wykonana przy użyciu technologii 4G – 83,12%. W zasięgu 3G przeprowadzonych zostało 3732 testów stanowiących 16,60% całkowitej liczby pomiarów.

W kategorii średniej szybkości pobierania danych operatorzy zameldowali się dokładnie w tej samej kolejności, co w ostatnim miesiącu. Stawce przewodzi T-Mobile z wynikiem 23,48 Mb/s, a krok w krok podąża za nim Orange (22,09 Mb/s). Lider i wicelider zanotowali minimalnie słabsze wyniki niż w lutym. Na dwóch ostatnich miejscach w klasyfikacji w omawianej kategorii znalazły się Play (21,67 Mb/s) oraz Plus (15,83 Mb/s).

W porównaniu z poprzednimi miesiącami zmieniła się sytuacja w pozostałych kategoriach. Orange mógł się pochwalić najwyższą średnią szybkością wysyłania danych (10,63 Mb/s), Główny rywal Orange – T-Mobile – odnotował 9,16 Mb/s. Z tyłu stawki pozostają Plus z wynikiem 7,89 Mb/s oraz niewiele gorszy Play (7,71 Mb/s).

Biorąc pod uwagę najniższą wartość ping na pierwszej pozycji znalazł się T-Mobile (35,23 ms). Orange spadł na drugą pozycję, odnotowując przy okazji wynik wyższy niż przy okazji poprzedniej edycji rankingu (36,73 ms). Trzecie miejsce przypadło Play (38 ms), zaś notowanie zamknął Plus (39,06 ms).

Źródło: RFBenchmark


Następny artykuł » zamknij

Nastolatki online. Non stop

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy