Digital Avenue na fali wznoszącej

23-05-2011, 21:18

Bardzo pozytywne informacje finansowe przekazała inwestorom firma Digital Avenue. Są one dowodem na to, że polski rynek internetowy ma przed sobą dobre perspektywy.

Przychody w pierwszym kwartale br. wyniosły 1,1 mln zł wobec 303 tys. osiągniętych rok wcześniej. Zysk netto w okresie styczęń - marzec wyniósł 211 tys. zł, co stanowiło 2/3 zysku z całego zeszłego roku. Poprawie uległ także wskaźnik EBITDA - 307 tys. zł, rok temu wynosił zero. Piotr Wąsowski, prezes zarządu Digital Avenue, chce, by jego firma rosła szybciej niż rynek.

Według raportu The Boston Consulting Group, o którym pisaliśmy już na łamach Dziennika Internautów, rynek internetowy w Polsce ma rosnąć w tempie przynajmniej 15 procent rocznie. Osiągnięcie takiej dynamiki w najbliższych okresach obrachunkowych nie powinno być trudne, w dłuższej perspektywie, ze względu na efekt coraz wyższej bazy, będzie trudna do utrzymania.

Spółka wskazała trzy tendencje stojące za tak dobrymi wynikami finansowymi. Po pierwsze  nastąpiła poprawa rentowności i jakości działania portali internetowych wchodzących w skład portfolio Digital Avenue (w szczególności dotyczy to serwisu Fotosik.pl). Po drugie do poprawy przyczyniły się poczynione akwizycje - portale Stylm.fm oraz Styl.Media oferują komplementarną zawartość do już prowadzonej działalności. Ponieważ nabyte zostały w drugim kwartale 2010 roku ich wyniki nie były widoczne rok temu.

I wreszcie po trzecie firma zyskuje w wyniku ogólnej tendencji wzrostowej na rynku reklamy internetowej, która jest najszybciej rosnącym segmentem.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy