Dialog: lojalizacja klientów i duży wzrost zysków

13-08-2010, 12:09

W I półroczu 2010 r. grupa Dialog S.A. zanotowała duży wzrost zysu netto. W telefonii komórkowej Diallo na koniec czerwca było 12,5 tys. kart SIM. Rośnie także liczba osób korzystających z telewizji cyfrowej Dialogu. Większy pakiet usług pozwolił na zwiększenie lojalności klientów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W I półroczu 2010 roku Grupa Kapitałowa Dialog S.A. osiągnęła generalnie lepsze wyniki finansowe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk netto wyniósł 21 800 tys. zł i jest znacząco wyższy od wyniku osiągniętego w pierwszych sześciu miesiącach 2009 roku (424 tys. zł).

Przychody Dialog S.A. w okresie od stycznia do czerwca 2010 r. wyniosły 260 624 tys. zł (w I półroczu 2009 – 259 587 tys zł). Wzrost przychodów odnotowano przede wszystkim w obszarze usług świadczonych na bazie obcej infrastruktury (głównie usługi WLR) oraz przychodów z usług IPTV i transmisji danych świadczonych na własnej sieci.

>>> Czytaj: Netia: Stabilny wzrost

W 2010 r. Dialog S.A. wprowadził usługę telefonii komórkowej Diallo, realizowaną w oparciu o model operatora wirtualnego (MVNO). Komercyjne uruchomienie usługi nastąpiło w lutym 2010 r. W ramach oferty abonamentowej w ofercie Diallo wprowadzono taryfy konwergentne, łączące telefonię komórkową ze stacjonarną. Na koniec czerwca liczba aktywnych kart SIM Diallo wyniosła 12,5 tys. – czyli ponad 10 razy więcej niż na koniec marca br.

Grupa Kapitałowa Dialog zwiększyła też liczbę klientów w obszarze telefonii stacjonarnej. Na koniec czerwca 2010 r. posiadała 721 tys. linii dzwoniących na własnej (467,4 tys.) i obcej sieci (253,6 tys.). Liczba usług transmisji danych wyniosła 156 tys.

Cyfrowa telewizja, oferowana w ramach pakietu DIALOGmedia z telefonem stacjonarnym i dostępem do internetu, nadal cieszy się zainteresowaniem ze strony klientów - ich liczba na koniec pierwszego półrocza 2010 r. wzrosła do poziomu 29,1 tys. (przyrost o 8,2 tys. w porównaniu do końca 2009 r.).

Trwa realizacja dofinansowanego z funduszy unijnych projektu wdrożenia innowacyjnych usług w oparciu o pasywną sieć optyczną (PON), tzw. "światłowód do domu", którym objęte będzie 70 tysięcy mieszkań m.in. we Wrocławiu, Legnicy, Zielonej Górze i Łodzi. W I kwartale 2010 roku realizowano prace koncepcyjno-projektowe. Modernizacja i rozbudowa sieci rozpoczęła się w czerwcu, a pierwsze przyłączenia planowane są na początek IV kwartału bieżącego roku.

>>> Czytaj: TP S.A. całkowicie prywatna


Źródło: Dialog


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.