Dialog buduje sieć dla Dolnego Śląska

21-08-2008, 07:33

Telefonia Dialog wyrasta na głównego budowniczego infrastruktury telekomunikacyjnej, tworzonej w ramach unijnych projektów. Operator podpisał właśnie odpowiednią umowę z województwem dolnośląskim.

Urząd Marszałkowski województwa dolnośląskiego realizuje projekt "Dolnośląska Sieć Szkieletowa", którego celem jest zapewnienie do 2013 roku dostępu do internetu dla 90 proc. gospodarstw domowych oraz 100 proc. firm w województwie. W realizacji tego zadania pomoże Telefonia Dialog, z którą urząd podpisał właśnie umowę o współpracy.

W ramach projektu powstanie infrastruktura uzupełniająca już istniejącą, ze szczególnym naciskiem na obszary słabo zaludnione lub zamieszkałe przez ludzi o niskich dochodach, czyli zagrożone wykluczeniem cyfrowym. Właścicielem tak utworzonej sieci szkieletowej będzie województwo, Dialog ją zbuduje i zajmie się jej utrzymaniem.

Dostęp do niej będą mieli wszyscy zainteresowani operatorzy, którzy bezpośrednio dostarczają usługi szerokopasmowe użytkownikom końcowym. Prezes Dialogu podkreślił, że dla firmy jest to nie tylko szansa na pozyskanie nowych klientów, ale także na uczestniczenie w projekcie informatyzacji kraju.

Operator podobne porozumienia negocjuje z urzędami marszałkowskimi województw wielkopolskiego, śląskiego i łódzkiego. Od zeszłego roku realizowane są projekty w zakresie informatyzacji Polski Wschodniej oraz województwa lubuskiego, w tym roku Dialog podpisał porozumienie w sprawie projektu "Małopolska Sieć Szerokopasmowa".


Źródło: Telefonia Dialog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy