Dialog bliżej przejęcia Petrotel

22-09-2008, 17:47

Telefonia Dialog oraz PKN Orlen poinformowały dziś o zawarciu warunkowej umowy sprzedaży udziałów w spółce Petrotel. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie transakcji Telefonia Dialog stanie się właścicielem nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej o wartości ok. 40 mln PLN.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W wyniku zawartej wczoraj umowy PKN Orlen sprzeda Telefonii Dialog wszystkie posiadane udziały w Petrotelu, stanowiące w sumie 75% kapitału zakładowego tej spółki, za łączną sumę 32,4 mln PLN.

Transakcja dojdzie do skutku pod warunkiem nie skorzystania przez pozostałych udziałowców spółki Petrotel z przysługującego im prawa pierwokupu tych udziałów. Decyzja ta musi zostać podjęta najpóźniej w ciągu 4 tygodni od daty zawarcia transakcji (czyli do dnia 20.10.2008).

Telefonia Dialog planuje docelowo nabycie pozostałych 25% udziałów spółki Petrotel od mniejszościowych udziałowców.

Jeśli procesu transakcji zakończy się po myśli Telefonii Dialog, firma ta stanie się właścicielem nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej o wartości ok. 40 mln PLN, z której korzysta obecnie ponad 20 tysięcy klientów telefonii stacjonarnej oraz 8 tysięcy użytkowników internetu w rejonie Płocka i okolic. Warto również odnotować, że przejęcie Petrotela będzie równoznaczne z pozyskaniem przez Dialog znaczącego klienta biznesowego jakim jest PKN Orlen.

- Akwizycje i budowa silnej grupy kapitałowej wokół Dialogu będą jednym z ważniejszych kierunków nowej strategii. Każde przejęcie musi jednak od początku być uzasadnione ekonomicznie oraz prezentować oczywiste korzyści strategiczne i stricte biznesowe. Petrotel spełnia te warunki  – wyjaśnia podłoże przejęcia Piotr Mazurkiewicz, prezes zarządu Telefonii Dialog.

Przejęcie Petrotela to pierwsza tak duża transakcja w obszarze przejęć realizowana przez Telefonię Dialog.

- Stając się właścicielem spółki Petrotel, będziemy mogli zwiększyć wkrótce przychody całej grupy kapitałowej o ok. 40 mln zł z marżą EBITDA na poziomie ok. 30%. Nie można tez zapomnieć o obniżeniu marż za tranzyt połączeń, a także opłat za dzierżawy i serwis – podsumowuje finansowe korzyści transakcji Tomasz Szeląg, wiceprezes ds. finansów.  

Wejście Petrotela do grupy kapitałowej Dialogu stwarza również potencjał do sprzedaży dodatkowych usług operatora dotychczasowym klientom Petrotela – ze szczególnym uwzględnieniem usług cyfrowej telewizji i wideo na żądanie, a w przyszłości również telefonii komórkowej. Zdaniem przedstawicieli firmy transakcja ta wzmocni również markę Dialogu i zdynamizuje sprzedaż usług WLR oraz BSA w strefie numeracyjnej 024.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: informacja prasowa


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Telefonia Dialogtag przejęciatag PKN Orlentag Petrotel
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.