DialNet Masters: Mistrzowie Internetu 2011 z Gdyni i Radomia

25-06-2011, 19:05

Tegorocznymi zwycięzcami Olimpiady DialNet Masters zostały drużyny „Overfl0w” i „ZNOWU_MAMY_LAGA”. Laureaci zdobyli tytuł Mistrzów Internetu 2011. W nagrodę we wrześniu zwiedzą USA oraz Kanadę.

We Wrocławiu odbył się Wielki Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters, po raz piąty zorganizowanej przez Dialog. Tytuł Mistrzów Internetu 2011 roku w kategorii gimnazjalnej zdobyła drużyna „ZNOWU_MAMY_LAGA” z Radomia w składzie: Jakub Kramek, Patryk Piekarski, Aleksandra Kozakiewicz, Marcin Witkowski i Rafał Błędowski (nauczyciel). W kategorii ponadgimnazjalnej najlepszym okazał się zespół „Overfl0w” z Gdyni w składzie: Konrad Kuźmiński, Michał Brzozowski, Antoni Korczak Komorowski, Adam Stec. Opiekunką zespołu jest pani Małgorzata Partycka.

Sonda
Czy kiedykolwiek brałeś/łaś udział w DialNet Masters?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Drugie miejsce w kategorii gimnazjalnej zajęła drużyna: „FILOMAT@” z Gimnazjum FILOMATA w Gliwicach, a trzecie zespół „Apollo 127.0.0.1” z Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kolbuszowej. Wśród szkół ponadgimnazjalnych na drugim miejscu uplasował się zespół „ubuntwu” z Liceum Ogólnokształcące w Strzelcach Opolskich, a na trzecim „-=Quan=- Suabiaki” z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaniu.

Wyjątkowym zwycięzcą Olimpiady jest drużyna „ZNOWU_MAMY_LAGA” z Radomia. Zawodnicy wystartowali w Wielkim Finale dzięki „dzikiej Karcie” zdobytej w konkursie magazynu komputerowego „CHIP”.

Mistrzowie pojadą do USA

Zespół ZNOWU_MAMY_LAGA z Radomia
fot. DialNet Masters - Zespół ZNOWU_MAMY_LAGA z Radomia
Nowy Jork, Waszyngton, Floryda oraz Montreal, Ottawa czy Toronto – to niektóre atrakcje wycieczki do USA i Kanady, które dla Mistrzów Internetu 2011 przygotował sponsor konkursu. Laureaci II i III miejsca otrzymali cenne nagrody od sponsorów: laptopy marki Dell, zniżki na studia w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, iPody oraz półroczne prenumeraty magazynu komputerowego.

W czasie Wielkiego Finału drużyny gimnazjalne odpowiadały na 29 pytań, a ponadgimnazjalne na aż 62 pytania. Dotyczyły one wielu obszarów wiedzy związanej z internetem, w tym praktycznych aspektów kryptografii, wybranych aspektów protokołu IPv6, takich jak np. wyszukiwanie serwerów oraz problemów zabezpieczeń stron internetowych.

>> Czytaj też: DialNet: olimpiada przenosi się do miast

Zespół Overfl0w z Gdyni
fot. DialNet Masters - Zespół Overfl0w z Gdyni
Internet stał się najpowszechniejszym środkiem przekazu informacji. To on nierzadko kształtuje słownictwo, styl wypowiedzi, poprawność językową oraz wpływa na kulturę języka młodego pokolenia. DIALOG, dostawca internetu, czuje się odpowiedzialny za rozwój społeczeństwa informacyjnego w Polsce i sposób korzystania z globalnej sieci przez młodzież – mówi Robert Banasiak, wiceprezes Zarządu Telefonii DIALOG S.A.

Co roku DialNet Masters angażuje ponad 40 tys. pasjonatów internetu z całej Polski. W konkursie uczestniczą pięcioosobowe zespoły (nauczyciel i 4 uczniów) ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. To największe przedsięwzięcie naukowo-rozrywkowe dla młodzieży w Polsce i jedno z największych w Europie. W eliminacjach wewnątrzszkolnych wszystkich dotychczasowych edycji Olimpiady udział wzięło ok. 170 tys. uczestników. Łącznie w olimpiadach wystartowało 18538 drużyn, czyli 92690 uczestników.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy