Deweloperzy aplikacji dla przeglądarki Chrome spotkają się w Warszawie

11-04-2011, 22:04

We wtorek, 12 kwietnia w Warszawie odbędzie się pierwsze spotkanie poświęcone aplikacjom HTML5 w Chrome WebStore, które poprowadzi Michael Mahemoff, Developer Advocate Google. Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się więcej o tym, jak tworzyć ciekawe sieciowe aplikacje pod kątem przeglądarki Chrome.

Sonda
Korzystasz z rozszerzeń przeglądarki Chrome?
  • tak
  • używam Chrome, ale bez rozszerzeń
  • nie korzystam z tej przeglądarki
wyniki  komentarze

Głównym punktem programu będzie jednak Google Technology User Groups (GTUGs), czyli grupy użytkowników zainteresowanych technologiami deweloperskimi Google - począwszy od Androida, przez App Engine, po API usług takich, jak YouTube czy Mapy.

GTUGs może przybrać wiele form - od kilku osób zbierających się, by wspólnie oglądać filmy z konferencji deweloperskich Google, po duże spotkania połączone z prezentacjami, demo narzędzi czy wspólne maratony programistyczne.

>> Czytaj też: Chrome OS także w wersji dla tabletów

Natomiast w sobotę 16 kwietnia, również w Warszawie, odbędzie się całodzienny hackaton poświęcony aplikacjom HTML5 w Chrome WebStore. Hackaton to warsztaty, w trakcie których grupa zapaleńców z pomocą doświadczonych programistów spróbuje stworzyć udane aplikacje zupełnie od zera. Więcej informacji i rejestracja na stronie WebStore hackaton.

W planach są także spotkania w innych miastach Polski.


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy