Deutsche Telekom chce kupić telefonię stacjonarną w Polsce

GazetaPrawna.pl 23-05-2011, 22:21

Deutsche Telekom, który w marcu sprzedał za 39 mld dolarów swój amerykański oddział telefonii komórkowej T-Mobile USA, może przejąć aktywa telefonii stacjonarnej na rynkach europejskich, w tym w Polsce.

Największa firma telekomunikacyjna w Europie rozważa, czy do swoich operacji mobilnych w Polsce, Holandii i Austrii dodać linie telefonii stacjonarnej i łącza szerokopasmowe – powiedział Roland Mahler, szef Deutsche Telekom na Europę, z wyłączeniem Niemiec, cytowany przez agencję Bloomberg. W Słowacji DT rozmawia w sprawie zakupu pozostałych 49 proc. udziałów w Slovak Telekom, których jeszcze nie posiada. (...)

Jak ocenia Bloomberg odrodzenie aktywności w Europie Wschodniej jest dla Deutsche Telekom niezbędne dla zwiększenia marży zysku i powrotu całego biznesu koncernu w Europie, z wyłączeniem Niemiec, do wzrostu przed 2013 rokiem. Agencja przypomina, że Polska Telefonia Cyfrowa, operator telefonii komórkowej w naszym kraju w pełni kontrolowany przez DT po wieloletniej batalii z koncernem Vivendi, jest największym oddziałem telefonii mobilnej spółki z Bonn poza granicami Niemiec i USA.

Potencjalne przejęcia w Polsce mogą dotyczyć Netii, Telefonii Dialog i spółki Exatel – twierdzi Paweł Puchalski, analityk Banku Zachodniego WBK.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Deutsche Telekom chce kupić telefonię stacjonarną w Polsce

Gazeta Prawna

 


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy