Design jest wszędzie

27-01-2012, 07:17

...to hasło, do którego chyba nie trzeba wiele osób przekonywać. Na ostatnim spotkaniu z cyklu KielceCom, które całkowicie było poświęcone właśnie tematyce designu, prelegenci zaprezentowani różne jego oblicza.

KielceCom
fot. - KielceCom
Jako pierwszy wystąpił Adam Lis z Papajastudio, który zaprezentował dotychczasowe osiągnięcia w zakresie identyfikacji wizualnej miast. Podzielił się swoim swoimi spostrzeżeniami, problemami, jakie napotkała jego firma oraz w jaki sposób logo Nowego Sącza trafiło na okładki pierwszych stron gazet i głównych dzienników w kraju.

KielceCom
fot. - KielceCom
Następnie artysta Michał Obiedziński opowiedział o historii rozwoju infografik, swoich źródłach inspiracji, jak również ciekawych i ponadczasowych przykładach materiałach tego rodzaju.

Kolejnym był Sebastian Studniarski, projektant, który miał swój debiut sceniczny na KielceCom. W swojej prezentacji zawarł doświadczenie i wnioski, jakie zebrał w ciągu ostatnich lat pracy przy projektowaniu. Jego sześć etapów projektowania wzbudziło duże zainteresowanie słuchaczy, a pytaniom praktycznie nie było końca.

KielceCom
fot. - KielceCom
Ostatnim z występujących był Michał Kędziora, znany w środowisku mody jako Mr.Vintage. Przedstawił, w jaki sposób projektowana jest odzież, skąd czerpie się inspiracje i jak działa świat mody.

KielceCom
fot. - KielceCom
Wyjątkowy klimat spotkania zapewniły także prace studentów wzornictwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Udostępnili oni na czas wydarzenia swoje prace, które przedstawiały siedlisko w przestrzeni miejskiej, projekty opakowań, plakaty reklamowe oraz stroje, wcześniej zaprezentowane podczas miedzynarodowego konkursu mody Off-Fashion.

KielceCom
fot. - KielceCom
Na koniec odbył się konkurs „Zaprojektuj swoją pizzę”, do którego zgłosiło się 15 osób, przesyłając swój przepis. Właściciele MoltoBene wybrali 4 ich zdaniem najciekawsze, a uczestnicy wybrali najsmaczniejszą. Zwyciężyła Agata Lamczyk i jej przepis na pizzę „Lady Design”.

Wszystkie prezentacje niebawem na stronie www.kielcecom.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy