Dentysta z Kielc przyjmuje bitcoiny i oferuje zniżkę tym, którzy nimi zapłacą

25-11-2013, 14:26

Wirtualną walutą Bitcoin można już płacić u pewnego dentysty z Kielc. Sam dentysta zauważa, że jest to dla niego tańsze niż płatności kartą.

Serwis CoinDesk napisał o prawdopodobnie pierwszym polskim dentyście, który przyjmuje płatności w wirtualnej walucie Bitcoin. Tym dentystą jest Tomasz Zbożeń, który prowadzi firmę Profident. Na stronie praktyki dentystycznej jest nawet obrazek wyraźnie dający do zrozumienia, że bitcoiny są akceptowanym środkiem płatności. 

grafika

Tomasz Zbożeń wydaje się lekarzem otwartym na nowe technologię. Jest administratorem i współautorem wortalu dla endodontów - www.endodoncja.pl. Ponadto jego praktyka oferuje rejestrację przez internet. W rozmowie z CoinDesk Zbożeń przyznał jednak, że do bitcoinów przekonały go argumenty ekonomiczne.

Sonda
Byłbyś gotów płacić u dentysty bitcoinami?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Zbożeń mówił w rozmowie z CoinDesk, że już 60% płatności w jego firmie realizowane jest kartą płatniczą lub kredytową. W Polsce opłaty za korzystanie z kart są dość wysokie, w okolicach 2% wartości transakcji. To oznacza niemałe koszty. Bitcoin wydaje się atrakcyjną alternatywą dla kart. Zbożeń powiedział, że nie miał jeszcze pacjentów płacących wirtualną walutą. Na chwilę obecną dentysta zapowiada 10% zniżki dla takich osób. 

Coraz częściej słyszymy o wchodzeniu waluty Bitcoin w przestrzeń publiczną. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że największy uniwersytet na Cyprze pozwoli studentom wnosić czesne i inne opłaty w walucie Bitcoin. W Kanadzie pojawią się publiczne automaty do handlu bitcoinami.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy