Demonstracja - zagrożony wolny dostęp do internetu

28-04-2009, 18:35

W najbliższą niedzielę, 3 maja, w Warszawie odbędzie się publiczna demonstracja, której celem jest zwrócenie uwagi na zagrożoną neutralność internetu. Ma to związek z przygotowaną nowelizacją Pakietu telekomunikacyjnego.

Kopia wniosku złożonego w UM Warszawa
fot. - Kopia wniosku złożonego w UM Warszawa
"Musimy to teraz zrobić, musimy zatrzymać nowelizację Pakietu telekomunikacyjnego, bo zostaniemy drugimi Chinami. Jak wejdzie pakietowanie, to trzeba będzie płacić za najlepszy pakiet, żeby mieć dostęp do wszystkich treści, a i to niekoniecznie. Małe firmy, które chcą się pokazać w internecie, będą musiały dodatkowo płacić. To zamach na neutralność sieci" - powiedział Dziennikowi Internautów, Błażej Kaczorowski - założyciel i przewodniczący polskiej Partii Piratów.

Sonda
Czy weźmiesz udział w demonstracji 3 maja 2009 r.?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Demonstracja ma się rozpocząć w najbliższą niedzielę, 3 maja o godzinie 12:00 na Placu Konstytucji w Warszawie. Stosowny wniosek wczoraj w urzędzie Miasta st. Warszawy dla dzielnicy Śródmieście złożył organizator, Grupa Blackout Europe Polska.

"Dlaczego 3 maja? - Przede wszystkim dlatego, że tego dnia uchwalono naszą konstytucję, która daje nam prawo do wolności i swobody wypowiedzi" - pisze Dominik Łabudziński, organizator manifestacji, na stronie Blackout Europe Polska.

Dziennik Internautów objął niedzielną demonstrację patronatem medialnym. Redakcja DI będzie obecna na manifestacji.

 


Następny artykuł » zamknij

Apple pozwany za cenzurowanie

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy