Dell zaciska pasa: 2 miliardy w 3 lata

14-06-2012, 08:53

Drugi producent na świecie pod względem liczby sprzedawanych komputerów PC szuka oszczędności - poinformował Dell podczas spotkania z inwestorami. W ciągu najbliższych 3 lat firma chce zaoszczędzić nawet 2 miliardy dolarów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Akcjonariusze ucieszyli się z zapowiedzi Della dotyczących poszukiwania oszczędności. Firma poinformowała również, że wypłaci udziałowcom dywidendę, co również spotkało się z uznaniem i wywindowało kurs amerykańskiego koncernu o 4% - zauważa Reuters (zob. Dell to cut $2 billion costs, counts on acquisitions).

Czytaj także: Tablet Della z procesorem Intel Atom

Ogólne wyniki Della pozostawiają jednak wiele do życzenia, a inwestorzy obawiają się, że rosnąca liczba urządzeń przenośnych utrudni sprzedaż komputerów PC. Przedstawiciele Della nie ukrywają, że również podzielają ten punkt widzenia, a w związku z tym w przyszłości większy nacisk ma być kładziony na rozwój usług i oprogramowania.

Według Reutersa w ciągu najbliższych czterech latach roczny wzrost rynku oprogramowania będzie wynosił ok. 10%. Mamy najnowocześniejsze oprogramowanie biznesowe i jest to obszar, gdzie możemy liczyć na szybki wzrost - powiedział Michael Dell. - Przejęliśmy kilka firm, co pozwoli na dobry start.

W ostatnich miesiącach cena akcji Della spadła jednak o kilkanaście procent w obawie przed trudną końcówką roku. Już wcześniej serwis Digitimes informował, że najwięksi dostawcy tego typu urządzeń szukają oszczędności i ograniczają zamówienia.

Wzrastać ma natomiast zainteresowanie netbookami, które są szczególnie popularne w krajach rozwijających się. Wszystko wskazuje również na to, że świetlana przyszłość rysuje się przed tabletami, w tym nowymi urządzeniami tego typu z Windowsem 8.

Czytaj także: Producenci pecetów zaniepokojeni dalszą częścią roku


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.