Dell szuka nowego szefa działu technologicznego

02-03-2012, 20:44

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w Dellu mają przynieść firmie powiew świeżości, który jest niezbędny, by konkurować z liderami rynku technologicznego.

Po tym jak Dell zapowiedział niedawno, że zamierza się skupić na sektorze biznesowym, firma szuka nowego szefa dla zyskującego na wartości oddziału firmy - poinformował serwis Bloomberg.

Czytaj także: Dell gorszy od prognoz

Choć Dell jest obecnie największym na świecie producentem komputerów biurkowych, w przyszłości strategia firmy będzie się skupiała przede wszystkim na klientach biznesowych, w tym produkcji oprogramowania oraz oferowaniu usług hostingowych.

Zmiany w strategii korporacji nie zaskakują, gdyż już od wielu miesięcy można obserwować coraz większe trudności w osiąganiu planowanych wyników przez producentów pecetów. Ich sytuację pogorszyła nie tylko niedawna powódź w Tajlandii, ale przede wszystkim zmieniające się trendy na rynku elektroniki. Użytkownicy obecnie znacznie chętniej wybierają po prostu urządzenia przenośne.

Kalifornijska firma Lonergan Partners potwierdziła, że zajmuje się poszukiwaniem odpowiedniej osoby na kierownicze stanowisko Della. Osoby związane z procedurą ujawniły, że korporacja poszukuje u kandydata nie tylko świetnej znajomości biznesowej części rynku technologicznego, ale chce z niego również uczynić twarz dla kampanii, która będzie promowała nową linię produktów.

Czytaj także: HP i Dell niechętnie przyglądają się rosnącym kosztom produkcji


Źródło: Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy