Darmowe rozmowy w TP od czerwca

30-05-2007, 14:44

Aktywni klienci Telekomunikacji Polskiej (TP), którzy na rozmowy telefoniczne poświęcają około 1 godziny dziennie, będą mogli od 1 czerwca 2007 roku zapomnieć o liczeniu minut.

Operator wprowadza za dwa dni nowy plan o nazwie "Darmowe rozmowy tp", w którym cena abonamentu wynosi 109 zł z VAT. W ramach opłaty abonamentowej klient otrzymuje pakiet 2000 minut (ponad 33 godziny) miesięcznie na rozmowy we wszystkich krajowych sieciach stacjonarnych.

Klienci tego planu otrzymają też atrakcyjne stawki połączeń za granicę (od 29 gr za minutę do krajów UE, USA i Kanady) oraz do sieci komórkowych. Ponadto będą mogli skorzystać z bezpłatnych usług dodatkowych: identyfikacji numeru dzwoniącego, połączeń oczekujących, blokady poszczególnych rodzajów połączeń oraz szczegółowego bilingu. Szczegóły dotyczące nowego planu TP są dostępne na stronach TP w postaci prezentacji PDF.

Telekomunikacja Polska już w maju 2005 roku chciała zaoferować swoim klientom podobną ofertę, ale na jej wprowadzenie nie zgadzał się Urząd Komunikacji Elektronicznej. Regulator uzasadniał swoje decyzje tym, że TP oferując tę usługę poniżej kosztów jej świadczenia mogłaby eliminować konkurencję.

Dopiero w ubiegłym miesiącu Prezes UKE stwierdził, że koszt świadczenia puli minut zostanie pokryty przez przychody z usług świadczonych w ramach planu oraz, że nowy plan tp spełnia wymóg określenia cen usług na podstawie przejrzystych, obiektywnych i niedyskryminujących kryteriów.

Podobne plany telefoniczne zaoferowali już, lub będą oferować inni operatorzy. Samo ich zaistnienie na polskim rynku jest uważane za dowód na dojrzewanie polskiego rynku telekomunikacyjnego.

Następny artykuł » zamknij

Piraci promują piracki film

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy