(akt.) Darmowe rozmowy i SMS-y przez WWW

04-11-2010, 15:15

Zajfon będzie chciał przyciągnąć klientów darmowymi rozmowami i SMS-ami za oglądanie reklam. Najpierw oglądasz, później rozmawiasz i wysyłasz wiadomości. Konkurencja na rynku telekomunikacyjnym zmusza jednak serwisy do nowych działań.

W maju br. ruszył serwis darmodzwon.eu, który oferował usługi rozmów przez stronę WWW oraz telefon w zamian za oglądanie reklam. W pewnym momencie, z powodu fałszywego alarmu bombowego, którego dokonano za pośrednictwem usług darmodzwon, serwis został zamknięty na dwa miesiące (tymczasowo nie działa ze względu na problem z serwerami). Od tamtego czasu, aby skorzystać z darmodzwon.eu, należy uiścić jednorazową opłatę (5 zł), którą będzie można zużyć na rozmowy.

Tymczasem popularność w sieci zdobywa Zajfon.pl, który oferuje bardzo podobne rozwiązania do konkurencji. Umożliwia także wysłanie SMS do wszystkich operatorów w Polsce za darmo. Serwis nie posiada jednak systemu rejestracji, dlatego jest narażony na nieuczciwych internautów i dowcipnisiów. 

>> Czytaj też: Darmowe rozmowy ze wszystkimi w Orange

Sonda
Korzystasz z darmowych rozmów przez internet?
  • Tak
  • Nie
  • Może kiedyś
wyniki  komentarze

Jak zapewniają twórcy, żaden z rozmówców podczas rozmów nie usłyszy reklamy, jedyną formą reklamową są specjalne okna na stronie WWW. Podczas pierwszego korzystania z usługi jesteśmy zmuszeni wybrać płeć i przedział wiekowy, co ma służyć odpowiedniemu doborowi reklam.

- Dynamika na rynku telekomunikacyjnym (spadające średnie stawki za minutę) i konkurencja na rynku reklamowym w internecie nakazują ostrożność w zakresie wprowadzania nowych bezpłatnych usług. Obecnie skupiamy się na rozwoju usług dodanych, skierowanych do bardziej wymagających użytkowników (od wirtualnych faksów przez telekonferencje), których bezpłatne świadczenie jest rozważane - tłumaczy Paweł Kaczorowski, kierownik konkurencyjnego projektu darmodzwon.eu.

Zajfon.pl to serwis umożliwiający rozmowy i wysyłanie SMS w zamian za oglądanie reklam
fot. - Zajfon.pl to serwis umożliwiający rozmowy i wysyłanie SMS w zamian za oglądanie reklam
Aby wykonać połączenie na telefon komórkowy w serwisie Zajfon.pl, musimy „uzbierać” przynajmniej 30-60 sekund, które zostaną przeznaczone na rozmowy. Oznacza to, że najpierw oglądamy reklamy, a później dopiero rozmawiamy. Po zakończonej rozmowie system zmusza użytkownika do zaznaczenia przynajmniej jednej kampanii reklamowej, która zapadła mu w pamięć.

W przypadku wysyłania SMS-ów jesteśmy zobowiązani obejrzeć 60 sekund reklamy za wysłanie jednej wiadomości. System nie obsługuje polskich znaków, które zamienia na ich odpowiedniki („ź” na „z” itp.), aby całość mogła obejmować standardowe 160 znaków.

>> Czytaj też: Play stawia na darmowe rozmowy w sieci

Serwis dostępny jest pod adresem: www.zajfon.pl

Aktualizacja

Jak tłumaczy prezes Zajfon.plserwis jest w stanie podać odpowiednim służbom numer IP dzwoniącej osoby, dzięki któremu będzie można dotrzeć do użytkownika, który wykonał telefon. Taki system zabezpieczeń umożliwia łatwiejszą identyfikację osób niż właścicieli telefonów na kartę czy też osoby korzystającej z budki telefonicznej.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930