Darmowe programy Microsoftu poprzez polskich partnerów

16-12-2008, 23:42

Wspomaganie rozwoju młodych firm poprzez udostępnienie im darmowych licencji na oprogramowanie oraz konkurencja z oprogramowaniem open source - to główne cele programu BizSpark Microsoftu. Aby otrzymać darmowe programy giganta, należy uzyskać nominację od jednego z partnerów Microsoftu. W Polsce partnerami programu BizSpark zostało na razie pięć firm.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Program BizSpark został przedstawiony w czasie imprezy Web 2.0 Summit w San Francisco. W ramach projektu Microsoft udostępnia darmowe licencje na takie produkty, jak Windows Server, Visual Studio, SQL Server, Office SharePoint Portal Server czy BizTalk Server. Startupy otrzymają również subskrypcję MSDN oraz dostęp do przedpremierowych wersji oprogramowania Azure.

Do BizSpark może zakwalifikować się prywatna firma, która działa na rynku nie dłużej niż 3 lata i posiada roczny przychód mniejszy niż 1 mln USD. Dodatkowo firma ta musi się zajmować rozwijaniem usług lub aplikacji online. To wszystko jednak nie wystarczy by uzyskać pożądany program giganta. Należy jeszcze uzyskać nominacje od lokalnego partnera programu.

W Polsce partnerami Microsoftu w programie BizSpark zostało jak dotąd pięć firm wspierających rozwój startupów: Venture Incubator S.A., Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Klaster Multimediów i Systemów Informatycznych, Lewiatan Business Angels oraz UBIK Business Consulting.

- Aby skorzystać z programu BizSpark, wystarczy zgłosić się do nas drogą mailową - wyjaśnia Sebastian Kwiecień z Venture Incubator S.A. - Niedługo, powstanie również specjalna sekcja na naszej stronie ventureincubator.pl, przez którą firmy będą mogły zgłaszać się do programu. BizSpark zapewnia młodemu przedsiębiorcy zestaw wysokiej klasy narzędzi do prowadzenia biznesu. Venture Incubator ma w ofercie wsparcie merytoryczne. Dzięki naszej współpracy zainteresowani mogą uzyskać całość potrzebnego wsparcia.

Dzięki takiemu wsparciu startupy mogą mieć łatwiejszy start - ich założyciele nie będą zmuszeni do wydawania tysięcy dolarów na oprogramowanie. Decydując się na tego typu rozwiązanie, należy pamiętać, że program BizSpark jest korzystny także dla samego Microsoftu, który ma nadzieję wychować sobie przyszłych klientów biznesowych, a zarazem skuteczniej konkurować z coraz popularniejszym na świecie oprogramowaniem open source.


Następny artykuł » zamknij

Chiny: Powrót cenzury


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag startupytag Microsofttag inkubatorytag BizSpark
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.